Каплицю-самобуд планують знести
Незаконне будівництво каплиці на території Музею архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького мають знести. Таке рішення ухвалила робоча група Львівської міської ради, яка вивчала цю проблему. Про це повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко у середу, 13 січня, повідомляє «Захід.нет».
Нагадаємо, на території Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького (Шевченківський Гай) представники Свято-Іванівської лаври УГКЦ почали спорудження нової каплиці без дозволів на це. Станом на грудень будівельники встигли звести дерев’яний каркас каплиці. Трудовий колектив музею виступив проти цього будівництва, бо вважає, що замість нової каплиці, сюди потрібно перевезти старовинну дзвіницю зі села Тухля, що на Бойківщині.
Робоча група також підтримала ініціативу колективу музею про перевезення у Шевченківський Гай старовинної дзвіниці зі села Тухля, що на Бойківщині. Дзвіницю після перевезення реставрують і встановлять на місці, де вели незаконне будівництво.
Раніше у коментарі Тvoemisto.tv настоятель Свято-Іванівської лаври о. Юстин Бойко розповів, що не розуміє суті конфлікту, адже про будівництво каплиці всім було відомо ще раніше. Крім того, історично склалося, що Свято-Іванівська лавра повинна розвиватися на цій території.
«Річ у тім, що у 1946 р. радянський режим ліквідував офіційну греко-католицьку церкву. Відтак націоналізував усі надбання і все забрав. Монахи, монахині, священники пішли в підпілля. У 90-ті роки виникло питання — куди маємо повернутися, адже всі приміщення вже були зайняті. Уся нерухомість і земля зокрема перейшли в підпорядкування музею, хоча Свято-Іванівська лавра, яку в 1927 р. заснував Митрополит Андрей Шептицький, була однією з перших його обителей», — розповів отець.
За його словами, у 1993 р. тогочасна влада вже погодила та вирішила повернути все назад монахам, а музею — побудувати інший корпус, проте рішення так і не зреалізували. «Свято-Іванівська лавра — насамперед живі люди. Нині маємо лише чотири келії розміром 1,5 на 2 метри. Якщо говорити про розвиток монастиря, то нам потрібні молоді монахи, які б служили людям, мали відповідну освіту. Ми не можемо це все зробити, бо не маємо де. Це означає, що монастир приречений на загибель. Ми ж хочемо розвиватися», — підсумував отець.