Субота, 3 Червня

Кібервимагання псевдоколекторів

Кіберфахівці СБУ заблокували у Києві масштабний механізм вимагання грошей із громадян через незаконне оформлення онлайн-кредитів. Від діяльності псевдоколекторів постаждало понад 60 тис. людей.

Схему організували власники двох столичних кредитно-фінансових установ. Використовуючи бази даних своїх клієнтів, ділки оформлювали на громадян вигадані онлайн-кредити, потім створювали штучну заборгованість і вимагали її повернення. Розмір «річних» становив понад 1500 %. У разі несплати грошей, зловмисники погрожували потерпілим насильством і фізичною розправою.

Встановлено, що організатори оборудки залучили понад 50 так званих «телефонних колекторів», які телефонували «боржникам» і психологічно тиснули на них. Для легалізації протиправної діяльності учасники схеми надсилали до банківських установ і контролюючих органів завідомо неправдиву звітність про сформовану заборгованість і пеню.

   Під час обшуків в офісних приміщеннях ділків правоохоронці виявили:

   * обладнання і програмне забезпечення, яке зловмисники використовували для анонімізації телефонних номерів під час дзвінків із погрозами;

   * майже 50 одиниць комп’ютерної техніки, з якої учасники схеми адміністрували бази «клієнтів» і здійснювали облік псевдоборгів;

   * документальні матеріали із доказами незаконної діяльності.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозри та обрання мір запобіжних заходів.

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 189 (вимагання) та ч. 1 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до правопорушення.

Микола САВЕЛЬЄВ

до теми

Кримінальні онлайн-кредити

25-річного мешканця Львівщини викрили оперативники Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Львівського районного управління поліції. Як встановили правоохоронці під час досудового розслідування, зловмисник, увійшовши обманним шляхом в довіру до своєї колишньої колеги по роботі, отримав доступ до її мобільного телефона, замінив пароль онлайн-банкінгу та її фінансовий номер. Тоді, маючи доступ до паспортних даних знайомої, він оформив на її ім’я 25 онлайн-кредитів у різних мікрофінансових установах на загальну суму 38,5 тисяч гривень. Правоохоронці вже повідомили зловмиснику про підозру.

Share.

Leave A Reply