Понеділок, 5 Червня

Коли збудують крематорій

У Львові розпочали роботи із розробки проєктно-кошторисної документації для будівництва крематорію. ЛКП «Муніципальна обрядова служба» уклала відповідний договір на проєктування комплексу зі знесенням існуючих споруд на території Голосківського цвинтаря. Про це стало відомо із оголошення в електронній системі публічних закупівель Prozorro, пише «Твоє місто».

В грудні 2021 року були затверджені рішенням виконавчого комітету містобудівні умови та обмеження для проєктування об’єкту будівництва комплексу будівлі крематорію. Як повідомила Tvoemisto.tv заступниця міського голови Львова Ірина Маруняк, 10 травня 2023 року місто уклало угоду із учасником та переможцем всеукраїнського конкурсу – ФОП Копейкіним Віктором Олександровичем.

«Роботи з проєктування вже розпочали. Ми плануємо і проєкт, і його експертизу пройти до кінця грудня 2023 року. Так ми будемо розуміти, якою є вартість виконання робіт. Надалі будемо планувати та пропонувати, щоб у бюджеті розвитку на наступний рік були закладені кошти на будівництво крематорію. Ми плануємо провести тендерні процедури на будівництво. Тоді приступимо до початку будівництва», – пояснила чиновниця.

Загальна вартість проєктування становить 3 млн 568 тис грн. У бюджеті міста ці кошти передбачені лише частково, наразі проєктній організації надають авансові платежі для виконання договірних зобов’язань.

«В межах Голосківського кладовища для будівництва крематорію і ЛКП «Муніципальна обрядова служба» відвели земельну ділянку площею 2 гектари. Очевидно, що після виготовлення проєктної документації у нас буде більше детальної інформації. Але будівництво здійснюватимуть в межах ескізного проєкту, що раніше переміг на конкурсі», – каже Ірина Маруняк.

Як раніше зазначав у коментарі Tvoemisto.tv ексдиректор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Олександр Одинець, будівництво крематорію коштуватиме орієнтовно 150-200 млн грн разом з обладнанням.

Нагадаємо, перші розмови про будівництво крематорію почалися ще навесні 2021 року. Тоді мер Львова Андрій Садовий повідомив, що біля Голосківського кладовища планують побудувати крематорій. Проєкт обирали на архітектурному конкурсі восени того ж року. Перемогла команда архітекторів з Маріуполя, які зараз працюють в Берліні. У своєму проєкті автори акцентують на останньому шляху людини, яким сенсом він наповнений та що відчувають близькі покійного у момент прощання.

Пізніше, 10 грудня 2021 року, під час засідання виконавчого комітету ЛМР затвердили містобудівні умови і обмеження для будівництва крематорію. Депутати виділили землю: 2 гектари на території Голосківського цвинтаря. Там крематорій почали зводити ще на початку 80-х, але згодом будівництво зупинилось. Ті фундаменти, що є, можливо, вдасться використати при будівництві колумбарію – місця, де зберігатимуть урни із прахом.

Катерина ДОБРОВИЧ

Share.

Leave A Reply