Четвер, 28 Березня

Концепція розвитку львівських гіпократів

На сесії Львівської міськради 16 червня міські обранці розглядатимуть пропозиції до концепції розвитку медичної галузі Львова. Документ напрацювали депутати фракції «Європейська Солідарність», про що повідомив на своїй сторінці у фейсбуці депутат Львівської міської ради, член комісії охорони здоров’я та соціального захисту Євген Кузик.

Міський обранець нагадав, що у Львові існує більш ніж 10 лікарень, 8 поліклінік, а це понад 2500 лікарів, ще більше медичних сестер та молодшого медичного персоналу, які обслуговують згідно з деклараціями близько 700 тисяч осіб. За його словами, стратегія розвитку медичної галузі Львова має узгоджувати спектр послуг лікарень, щоб вони доповнювали одна одну, а не конкурували. І «кожна лікарня має бути найкращою у свому напрямі, щоб пацієнти не були змушені їздити на лікування за кордон, а мали змогу отримати найкращу медичну послугу у Львові.

У доповненні до проєкту ухвали «Про концепцію розвитку галузі охорони здоров’я на території Львівської міської територіальної громади» пропонують створення нових ТМО (територіальних медичних об’єднань) розділити на 2 етапи. Спершу створити «надбудову» — раду директорів, обравши генерального директора з чітким розмежуванням функцій та, що основне, повноважень. На цьому етапі напрацювати чітку стратегію розвитку новоствореного ТМО. А вже тоді за потреби ліквідувати старі юридичні особи зі створенням нових.

«Створення юридичної особи зокрема передбачає необхідність переукладання декларацій на первинному рівні медичної допомоги. Це тривалий процес, оскільки передбачає комунікацію з кожною особою, отримання згоди, надсилання повідомлень тощо. Ймовірно, частина людей не захоче втрачати час і переукладати декларації, частина виїхала за кордон і вимкнула мобільні телефони, ще частина осіб на контакт просто не вийдуть. Однозначно, галузь втратить кошти, хоча б на час переукладання декларацій», — пояснює Євген Кузик.

Натомість поступовий перехід до створення нової юридичної особи допоможе уникнути проблем, які можуть виникнути в процесі, забезпечить від втрати коштів на переукладанні декларацій та перепідписання угод на пакети надання допомоги, вважає депутат. І додає, що економічний ефект створення об’єднання передбачити важко, бо основне фінансування установ йде від НСЗУ, в якої нема стратегії на будь-який період.

«Неправильно стверджувати, що наступного року буде вигідним створення на постійній основі нової юридичної особи ТМО, оскільки невідоме фінансування галузі наступного року. Крім того, кожна лікарня, яка має ввійти в ТМО, має свої досягнення, досвід, навички, пацієнтів, імідж, має завдання, які виконують, свою специфіку та особливості. Дуже важливо, щоб Львів у процесі змін не втратив ці здобутки», — резюмує Євген Кузик.

Нагадаємо, у квітні цього року міський голова Андрій Садовий створив робочу групу для розробки стратегії розвитку медичної галузі міста на чолі з першим заступником мера Андрія Москаленка. Робоча група мала до 1 липня цього року напрацювати стратегію розвитку медицини міста. Однак, як розповів Кузик, нову медичну стратегію Львова ще не розглядали на комісії охорони здоров’я міськради та не ознайомили з нею громадськість.

А 11 травня в Управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради розповіли, що медзаклади Львова невдовзі об’єднаються у три Територіальні медичні об’єднання (ТМО): 1. Львівське ТМО «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги». 2. Львівське ТМО «Лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги». 3.  Львівське ТМО «Акушерства та гінекології». Це об’єднання, як пояснили тоді в міськраді, проведуть для того, щоб посилити галузь, адже після першого етапу медичної реформи в Україні змінилась філософія взаємовідносин між пацієнтом, лікарем та державою.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

1 коментар

  1. Чи розвитку медичної галузі Львова, так як в реформі медицини, початій МОЗ, не буде профілактики захворювань, дотримання санітарно-гігієнічних умов у дитячих садках і школах, у місцях праці, у виробництві та продажі харчових продуктів, в умовах життя пенсіонерів, періодичної перевірки стану здоров’я осіб різного віку? Прийнято порядок «гроші ідуть за пацієнтом», тобто за хворим, який потребує обстеження і лікування, тільки хворим буде оновлена медицина надавати допомогу – лікувати. Чим більше хворих пацієнтів – тим більше фінансування медичних установ, тим вищі зарплати медиків. А як же справа ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ, адже краща охорона здоров’я там, де нижча захворюваність, довша тривалість життя.

Leave A Reply