П’ятниця, 29 Березня

«Контрнаступ – складний процес, а не «просування по пляжу»

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс заявила, що їй неприємний тиск медіа навколо майбутнього контрнаступу, адже звільнення окупованих територій є складним процесом, а не «просуванням по пляжу». Про це Сіммонс сказала в інтерв’ю Радіо NV.

«Мені дуже неприємно від того, який тиск виникає навколо контрнаступу. Для медіа це просто хороша гучна історія, нібито достатньо одного великого поштовху, щоб Україна повернула всі окуповані землі. Так просто не буде. Це (звільнення окупованих територій. – Ред.) можливо, але це забере більше часу і буде набагато складнішим процесом», – сказала посол Британії.

Коментуючи поширення у ЗМІ інформації щодо дати старту контрнаступу Мелінда Сіммонс зазначила , що контрнаступ має початися тоді, коли українці відчують, що для цього настав найкращий момент. «Не думаю, що треба співвідносити наступ з якимись іншими заходами. Я з нетерпінням чекаю коронації, але це окрема річ. ЗСУ діятимуть тоді, коли вважатимуть за потрібне», – зауважила дипломат.

Вона також не погодилася з твердженням, що в України може бути лише одна спроба повернути свої землі, бо нібито західні партнери більше не зможуть підтримувати українську армію. «Немає сенсу зосереджуватися на тому, нібито є лише одна спроба – це не так. Вибачте, але якби йшлося про просування українських військ по пляжу, тоді ми б говорили, що все можна вирішити за кілька тижнів, і всі видихнули б із полегшенням. Але ми знаємо, що за кілька тижнів це не вирішиться», – зазначила посол Британії.

У цьому контексті вона нагадала слова міністра оборони Олексія Резнікова, що попереду в нас марафон, а не спринт. «Я погоджуюсь із цим. На мою думку, це триватиме довго, цей процес матиме піки та спади. Це буде дуже важко для всіх нас. Це буде серйозна перевірка нашої рішучості, як це було минулого року. Але хороша новина – а ми завжди мусимо знаходити хороше в моменти такої високої напруги – полягає в тому, що міжнародна єдність нікуди не зникає… Немає жодних ознак, що ця підтримка може зменшитися. Зброю для України продовжують обговорювати у «Рамштайні». Ми й далі підтримуватимемо Україну на цих вершинах і спадах», – запевнила Сіммонс.

Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply