Субота, 3 Червня

Криза у львівських ОТГ

Її спричинила недосконалість українського законодавства

Після початку роботи нової каденції Львівської міської ради виникла проблема з управлінням на територіях, що приєднані до Львова внаслідок реформи децентралізації, адже законодавець у положеннях реформи децентралізації не прописав, як керувати цими громадами у перехідний період. Про це “Варіантам” повідомив ексголова Брюховицької сільради Володимир Доманський.

“Важко працювати, бо перехідні положення щодо ОТГ та передачі повноважень зі селища до Львівської ОТГ прописані нечітко. Ніхто не розуміє, як діяти впродовж часу, поки Львівська ОТГ не почала працювати з нашою громадою. Станом на сьогодні, якщо припинені повноваження керівництва ради — селищного голови, секретаря ради, секретаря виконкому — ми не знаємо, що робити”, — розповів Доманський.

За його словами, згідно з законом про місцеве самоврядування, сьогодні в приєднаних до Львова громадах немає особи, уповноваженої підписувати фінансові та інші документи.

“Якщо трактувати попереднє законодавство, то після припинення повноваження голови селища, так само як секретаря ради, ми вже не маємо повноважень підписувати документи. Тому їх ми не підписуємо. Це погано, тому що, наприклад, через певний період потрібно оплатити вуличне освітлення, якщо цього не зробити — його відключать. Так само щодо виплат заробітної плати працівникам.

Виникає питання, чи можу я підписати відомості? Ні, тому люди працюватимуть без зарплати до часу, поки голова Львівської ОТГ не підпише відповідний документ, однак люди хочуть отримувати зарплати вже. Також виникає проблема з довідками. Вони є різні. Частина з них, наприклад, довідка від паспортиста, може бути чинна без мого підпису, але є інші довідки, де є два підписи — голови селищної ради та паспортиста. Щодо питань земельних, архітектури тощо, як їх вирішувати — невідомо”, — наголосив ексголова Брюховицької сільради.

Юристи нині вивчають це питання, але екскерівники громад, ймовірно, не будуть виконувати жодних офіційних дій, бо це є перевищенням їхніх повноважень і карається законом.

“Я не хочу виконувати повноваження, яких у мене вже нема, і через підпис на документах мати проблеми з правоохоронними органами. Як я можу це робити, якщо відбулась перша сесія Львівської ОТГ. Юристи нині займаються вивченням цього питання. На їхню думку, ми не маємо цього робити”, – пояснив Доманський.

Нагадаємо, згідно з законом про місцеве самоврядування, після складання присяги нової каденції депутатів, повноваження попереднього складу ради припиняються. За цим законом, тільки після присяги новообраного міського голови Львова відбудеться призначення старост, які мали б перебрати на себе управлінські функції на цих територіях.

Share.

Leave A Reply