Субота, 1 Квітня

Ліхтарик для військових

Учні Львівського училища комп’ютерних технологій та будівництва створили ліхтарик, який назвали FireFly. Розробники кажуть, цей прилад може бути альтернативою окопної свічки. Ліхтарик невеликого розміру і може світити щонайменше пів року. Перші розроблені освітлювачі уже передали на передову військовим і готують наступну партію для відправки. Про це Суспільному розповіла майстриня виробничого навчання Христина Мілян.

Аби виготовити один такий освітлювач, достатньо 15-20 хвилин, розповідає учень Ігор Васютяк. Пристрій має просту конструкцію: “Діод, корпус, дві батарейки і перемикач. Діод підходить найбільше: він легко паяється, можна купити будь-де і його легко замінити на новий”.

Над розробкою учні львівського училища працювали пів місяця. “Завдяки програмі Junior Achievement, в якій ми беремо участь, нам потрібно було згенерувати бізнес-ідею. Хлопці вирішили зробити ліхтарі з підручних матеріалів. Він зручний, легкий, компактний, довго освітлює. Зазвичай, на двох батарейках такий ліхтарик світить до пів року”, – каже майстриня виробничого навчання Христина Мілян.

За словами пані Христини, ліхтарі передали військовим на передову: “Вони зручніші, ніж окопна свічка: не дають запаху, не потрібно думати, як їх загасити. Готуємо партію, поки ще не відома кількість замовлень. Можливо, для військових необхідно буде дещо вдосконалити, але тими, що відправили — воїни задоволені”.

Розробили ліхтарі учні в межах навчального проєкту зі створення власної справи. Назвали компанію NANOLED, запустили сайт і логотип, під яким також продають ліхтарики. Вартість одного – 100 гривень.

“Написали інструкцію: що це не іграшка, освітлювач не потрібно підключати до електричної розетки, яскравість виробу не регулюється, не розміщувати поблизу вогню або джерела тепла”, – зазначає учень Віктор Сосновський. Розробники кажуть, готові виготовляти близько пів сотні таких ліхтариків щомісяця.

Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply