П’ятниця, 2 Червня

Львів матиме межі історичного ареалу

Сергій Івах: «Погодження меж поставить крапку в дискусіях щодо законності будівництва в історичній зоні»

Виконавчий комітет Львівської міськради у п’ятницю, 22 жовтня, погодив межі історичного ареалу Львова. Документ передбачає визначення меж та режимів використання зон охорони пам’яток історичної спадщини та охоплює 2311,95 га території. Це дозволить мерії більше впливати на забудову чи збереження споруд в історичному ареалі міста, зведених переважно до 1939 року. Тепер документ має затвердити Міністерство культури України.

У коментарі «Ратуші» депутат Львівської міської ради від фракції «Європейська Солідарність» Сергій Івах зазначив, що на розроблення історико-архітектурного опорного плану місто витратило близько 2,5 млн грн. «Цей проєкт мав бути погоджений у 2018 році, але оскільки дуже багато часу було приділено обговоренням із різними середовищами — з мешканцями, істориками, науковцями — то саме зараз якраз була сформована кінцева позиція. Вважаю, що це нагальне питання для громади міста, бо маючи досвід минулої каденції, можу сказати, що було дуже багато конфліктів та протестів щодо незаконних, на думку мешканців, новобудов у частині історичного ареалу. Тому погодження поставить крапку в дискусіях щодо законності будь-якого будівництва в цій історичній зоні. Я особисто підтримую погодження меж, і комісія комунального майна, яку я маю честь очолити разом із колегами, підтримала одноголосно погодження меж історичного ареалу, які є невіддільною частиною історико-архітектурного опорного плану м. Львова. Маю велику надію що Міністерство культури в стислий термін теж підтримає позицію міста», — додав депутат.

Довідка: Історичний ареал — найбільш освоєна в минулому і добре збережена частина території населеного місця, що відрізняється традиційним характером середовища і значною кількістю об’єктів культурної спадщини від інших, менш освоєних або погано збережених частин населеного місця.

Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

   Публікація у рамках Програми висвітлення діяльності Львівської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації.
Share.

Leave A Reply