Четвер, 9 Лютого

Львівщина приймає переміщених дітей-сиріт

Діти під час війни – найбільш вразлива категорія. Особливо вразливі ті, в кого батьків немає або позбавлені батьківського піклування. Про те, як на Львівщині приймають дітей з інших регіонів, «Ратуші» розповів начальник служби у справах дітей Львівської обласної військової адміністрації Володимир ЛИС:

— Від початку війни на Львівщину приїхало дуже багато дітей з батьками, дітей у складі організованих груп, прийомні сім’ї, будинки сімейного типу, опікунські родини. Частина залишалася в нас, частина вирушала в інші області або за кордон. Вимагаємо, щоб дітей брали на консульський облік. Міністерство соціальної політики вивіряє, чи довготривало їх приймають за кордоном, на яких умовах, де житимуть.

Нині у 22 закладах близько 750 дітей — вихованці шкіл-інтернатів зі сходу України, з яких 46о — діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. В області також є 9 дитячих будинків сімейного типу (виховують 67 дітей) та чотири прийомні сім’ї (у них 9 прийомних дітей) зі всіх регіонів України. Ситуація щодня змінюється, хтось приїжджає, хтось від’їжджає. Понад тиждень тому дзвонили, що з Луганщини їде будинок сімейного типу. Промоніторили майже 10 закладів з 22-х, ще до 800 дітей можемо прийняти.

Ми розміщуємо дітей, створюємо для них комфортні умови. Школярі розпочали навчання. Звісно, домівку їм ніхто не замінить, але волонтери, психологи роблять усе, щоб дітям було максимально добре на Львівщині. В інтернатах у районах багато дітей українізувалися. Ходять до церкви, до школи. Процес адаптації проходить плавно.

До завершення дії воєнного стану процес усиновлення призупинили. Адже батько чи мама можуть воювати, опинитися під завалами, їхали в поїзді й розгубилися тощо. Тому питання про швидке всиновлення ніхто не запроваджував. Фейки, поширені в інтернеті, що є маса сиріт тощо, не відповідають дійсності. Натомість існує тимчасове влаштування дітей у сім’ї громадян, процедура спрощеного влаштування у наявні прийомні сім’ї, будинки сімейного типу – до кількості, передбаченої законодавством (10 дітей у дитячому будинку сімейного типу, 5 — у прийомній сім’ї).

Розмовляла Наталя ДУДКО 

Share.

Leave A Reply