Львівська область «почервоніла»
Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій перевела Львівську область до «червоної» зони карантину. Обмеження почали діяти опівночі
25 березня. Про це першим повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчинов у своєму Telegram-каналі.
Карантинні обмеження тут у «червоній» зоні поширюються на всю територію області, разом зі Львовом, в якому ще донедавна, за словами бургомістра, «коронавірус боявся Коляди та Різдва і втікав»…
Так, відповідно до показників, за якими визначають регіони зі значним поширенням коронавірусу, рівень госпіталізацій у Львівській області останні три дні становить від 61,5 до 65,2 на 100 тисяч населення (норма — 60), а коефіцієнт виявлення нових хворих – від 26 до 26,8 % (норма —
20 %), — пише «Захід.нет». Тож у червоній зоні, де встановлюють жорсткий карантин, опинилися вже вісім областей та Київ.
Що можна і що — зась
Як відомо, у «червоній» зоні карантину заборонено:
– Приймання відвідувачів в закладах громадського харчування;
– Робота непродовольчих ринків і магазинів;
– Відвідування освітніх установ (крім дитсадків, спеціальних навчальних закладів і учнів 1-4 класів шкіл);
– Приймання відвідувачів в ТРЦ, розважальних закладах, закладах торгівлі та побутового обслуговування;
– Приймання відвідувачів в спортзалах, фітнес-центрах, басейнах;
– Проведення всіх масових розважальних, спортивних, культурних та інших заходів (крім офіційних спортивних без глядачів);
– Приймання відвідувачів закладами культури (крім історико-культурних заповідників);
– Проведення культурних масових заходів (крім автоконцерту, автокінотеатрів, виробництва аудовізуальних творів);
– діяльність закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11:00 до 6:00 години наступної доби (дозволена робота лише під час сніданків та харчування в готельному номері за замовленням клієнтів).
Натомість під час карантину червоної зони дозволено працювати:
– Закладам громадського харчування за адресною доставкою і на винос;
– Продуктовим магазинам;
– АЗС і СТО;
– Аптекам;
– Зоомагазинам і ветеринарним клінікам;
– Перукарням та салонам краси (за умови попереднього запису);
– Фінансовим установам;
– Операторам поштового зв’язку.
Без маски — лише вдома
Крім того, згідно з постановою Кабміну, тепер у регіонах «червоної» зони карантину необхідно обов’язково бути в масках на територіях загального користування. Згідно із законом про благоустрій, до території загального користування належать: парки, рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; пляжі; кладовища; інші території загального користування. Тобто фактично, маску ви зможете зняти хіба вдома. Мерія також рекомендує підприємствам та установам перейти на дистанційну форму роботи.
Як курсуватиме транспорт — вирішуватимуть на місцях
Нагадаємо, раніше обласна комісія ТЕБ і НС запровадила посилений карантин до 29 березня, а 22 березня — продовжила його щонайменше до 6 квітня та встановила обмеження, обов’язкові для всієї області. Проте рішення державної комісії означає, що тепер рішення, скільки триватимуть карантинні обмеження, ухвалюватимуть в Києві. Обласній та міській комісіям ТЕБ і НС уряд делегував лише право вирішити, чи курсуватиме громадський та пасажирський транспорт в межах області, — пише «Радіо Свобода».
Наразі у місті не будуть його зупиняти, тому що це буде колапс для економіки Львова. При цьому, будуть суворо дотримуватись маскового режиму і сидячих місць, — передає слова мера пресслужба ЛМР.
Натомість Укрзалізниця повідомила, що не обмежуватиме висадку та посадку пасажирів у регіоні, як мінімум, до 30 березня включно, передає Dailylviv.
Світлана ПАВЛИШИН