Субота, 3 Червня

Львівський сміттєпереробний: історія, яка не має кінця

Схоже на те, що передвиборча обіцянка Андрія Садового про те, що «я йду, щоб збудувати у Львові сміттєпереробний завод», стає настільки туманною, що на неї, вочевидь, вже просто не варто зважати.

Виявляється, Верховний Суд ВІДМОВИВ Львівській міськраді у відкритті касаційного провадження на постанову суду про заборону будівництва сміттєпереробного заводу. Про це йдеться в ухвалі Верховного Суду від 19 серпня 2020 року, оприлюдненій на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Так, марновірні, ще 19 серпня Верховний Суд відмовив виконавчому комітету Львівської міської ради й ЛКП «Зелений Львів» у відкритті касаційного провадження на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 8 липня 2020 року щодо заборони будівництва сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій у Львові.

«Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Виконавчого комітету Львівської міської ради на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 08.07.2020 у справі №1.380.2019.006194 за позовом до Виконавчого комітету Львівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача — Львівське комунальне підприємство «Зелене місто», про визнання протиправним і скасування рішення», — йдеться у рішенні суду.

Натомість директорка юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич зазначила, що рішення суду є процесуальним, бо Окружний адміністративний суд вирішив, що розгляд справи має відбуватися не в Адміністративному суді, а у Господарському суді.

На своїй сторінці у фейсбуку вона повідомила: «Завтра, 31.08 о 10.00 в Окружному адміністративному суді відбудеться слухання справи про визнання протиправним і скасування рішення виконавчого комітету про затвердження МБУО на будівництво сміттєпереробного заводу. Тому коротко і не нудно про цю судову справу. Я з повагою ставлюся до колег-адвокатів незалежно від того, чи вони наші опоненти в суді, чи виступають на одному боці з нами. З великою повагою я ставлюся до колег-адвокатів, які дотримуються правил адвокатської етики. Мене так навчили в Університеті.

Щоб уникнути спекуляцій на цій темі, пишу про теперішню ситуацію в справі про визнання протиправним і скасування рішення про затвердження містобудівних умов.

  1. Жодного остаточного рішення суду у цій справі ще немає. Справа слухається в окружному адміністративному суді по суті. Це суд першої інстанції.
  2. Верховний Суд не міг «по факту забезпечити заборону вчиняти будь-які дії по реалізації сміттєпереробного комплексу» оскільки це не було предметом розгляду касаційної інстанції. У Верховному Суді могло б вирішитися питання підсудності цієї справи.
  3. Зупинення дії містобудівних не впливає на чинність дозволу про підготовчі роботи — така практика Верховного Суду.
  4. Виклику до суду міський голова, члени виконавчого комітету та працівники виконавчих органів не отримували. У разі, якщо суд вирішить допитати будь-кого з представників виконавчого комітету чи міського голову, то нагадаю — жодного разу такі виклики не були проігноровані.
  5. Стосовно прозорості та чесності — то юридичний департамент тільки «за»!

Нагадаємо, 29 січня Львівський окружний адміністративний суд затвердив ухвалу щодо призупинення рішення виконавчого комітету про затвердження містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкта будівництва сміттєпереробного комплексу.

8 квітня апеляційний суд залишив її без змін, проте, вже 22 квітня Львівський окружний адміністративний суд дозволив будувати сміттєпереробний завод на Пластовій. Однак 8 липня, Восьмий апеляційний адміністративний суд скерував справу про будівництво сміттєзаводу на вул. Пластовій у Львові для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Вартість заводу, документи для будівництва якого виконком Львівської міськради затвердив у грудні 2018 року, попередньо оцінюють у 23 млн євро.

Раніше сайт «Варіанти» повідомляв, що ЛКП «Зелене місто» планує розпочати спорудження нового сміттєпереробного комплексу з вересня 2019 року. На дворі — вересень 2020-го…

Підготував Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply