Неділя, 4 Червня

Лютий скандал в УГП

Керівництво Української галицької партії вирішило відрахувати з лав партії ексдепутата Львівської міської ради Ігоря Дяковича. Причиною такого рішення, начебто, стало те, що в закритому чаті у соцмережі Ігор Дякович розкритикував діяльність львівського міського осередку організації. Він поклав відповідальність за програш на місцевих виборах саме на керівництво осередку партії. Відтак колишнього депутата вирішили відрахувати. На свою голову…

Натомість обласна організація УГП висловилася на підтримку Ігоря Дяковича. Вони виступили проти рішення центрального керівництва і висловили йому недовіру. Відповідну заяву обласний осередок партії розмістив на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».

«Нашого однопартійця Ігоря Дяковича, депутата попереднього скликання Львівської міської ради, намагаються виключити з партії, використовуючи при цьому методи, які суперечать Статуту партії, демократичним цінностям, на які опирається політсила, і у спосіб, що суперечить здоровому глузду.

Ігор Дякович є одним із лідерів нашої політсили. Впродовж своєї діяльності у Львівській міськраді він відстоював права людей з інвалідністю, був одним з найактивніших депутатів. Абсурдним виглядає рішення Головної контрольної комісії партії (головного органу, який відповідає, чи правомірні дії здійснено і чи відповідають вони Статуту партії) від 25 листопада 2020 року, котре базувалося лише на емоційному коментарі Ігоря у закритому (!) чаті (!) у фб-мережі (!). Ігор Дякович припустив неможливість свого перебування в партії, якщо не буде надано належної оцінки діяльності керівництва міської організації, яка несе відповідальність за програш на місцевих виборах у Львові.

Спроба Головної контрольної комісії виключити Ігоря з партії грубо суперечить Статуту партії, оскільки ГКК не має таких повноважень. Виключати партійця міста має право Рада Львівської обласної організації та Політрада.

Понад те, — це вже не вперше комісія порушує Статут, чим дискредитує партійців та партію, яка декларує християнські цінності та верховенство людських прав і гідності. Тож Рада ЛОО УГП висловлює недовіру Головній контрольній комісії на чолі з Орестом Друлем. УГП — організація, яка задає нові тренди в політиці — публічність, відкритість, непродажність, демократичність врешті-решт.

Ми залишаємо за собою право оскаржувати рішення ГКК і будемо відстоювати права Ігоря Дяковича, зокрема, у судовому порядку. Вимагаємо повторно розглянути та скасувати «абсурдне» рішення, ухвалене Головною контрольною комісією».

   Ігор Дякович на своїй фейсбук-сторінці розповів про те, як він потрапив у партію і про причини відрахування.

«Привели мене в УГП нинішній депутат облради Тарас Чолій і народна депутатка Наталя Піпа. На співбесіді мене купою питань накривав Мирослав Сімка (не пам’ятаю, на якій він був посаді, але то було обов’язково). Станом на липень рейтинг був десь 0,2 %, і треба було дуже піднатужитися, щоб добрати до 5 %. І ми це зробили. На виборах я отримав перший результат у партії, і гарантовано одержав мандат. Правда, чотири дні в режимі нон-стоп загнали мене в лікарню — почалися серйозні проблеми з ногою. Хоча довго лежати я не зміг, і вже за кілька днів знову ганяв. За весь час каденції не було жодних вказівок, як голосувати і що підтримувати. У фракції склалися чудові відносини, як між депутатами, так і з помічниками. Голова фракції ніколи не був начальником, ніколи не вказував, що і як робити. Він був справжнім лідером, який завжди знаходив правильні слова для мотивації», — написав він.

Також ексдепутат пояснив суть конфлікту. «25 листопада рішенням контрольної комісії партії мене виключено з складу УГП.  Причина виключення проста — два тижні до цього я у внутрішньому чаті написав повідомлення, що зважаючи на незгоду з діями керівництва міського осередку партії, вирішив вийти з партії.

Правда, хотів я це зробити цивілізовано, офіційною заявою, не ховаючись, відкрито і чесно. Але т. зв. люстраційна (контрольна) комісія, на жаль, не вміє відрізнити повідомлення в соцмережі від офіційної заяви.

Причина ж мого рішення — абсолютна незгода з позиціями керівництва Львівського осередку, спроби узурпації влади через виключення неугодних із рядів політсили. Це не стосується партії загалом, там дуже і дуже багато чудових, крутих людей, які змінюють наше місто і нашу країну. Це стосується близько 8-10 людей, які ухвалили, на мою думку, фатальні для результату виборів рішення і далі нехтують думкою партійців.

Я занадто сильно люблю тих людей, з якими мені пощастило працювати 5 років, щоб мати якісь таємниці. Ми робили цю партію від початку, старалися, працювали. І завжди краще сказати правду, аніж ховатися і мовчати», — написав Ігор Дякович.

Додамо, що Українська галицька партія на місцевих виборах не змогла подолати 5-відсотковий бар’єр та не потрапила до Львівської міської ради.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply