Субота, 3 Червня

Металеві печі у львівських будинках

Цього року під час підготовки до опалювального сезону Львів особливий акцент робить на підготовці житлового фонду, а саме готовності до сценарію, коли в будинках не буде газопостачання, теплопостачання і може не бути електрики. Відтак у житлових будинках міста почали облаштовувати місця для обігріву у підвальних приміщеннях – встановлюють металеві печі. Як відзначив голова ОСББ будинку на вул. Каховська, 6 Іван Мовчан, якщо встановлювати буржуйку з дотриманням відповідних правил, та дотримуватися встановлених правил її експлуатації, вона буде безпечною.

«У світлі останніх подій ми провели збори мешканців нашого будинку і обговорили питання підготовки до зими. Прийнято рішення про придбання і встановлення металевої пічки. Її виготовили силами мешканців, лише купили необхідні матеріали.

Пічку встановили з дотримання певних вимог. Вона стоїть на металевій основі. Є вікно з металевих матеріалів, у яке виведена труба. Цеглою вирішили не обкладати. Дрова зберігаємо в окремому приміщенні. Є засоби пожежогасіння – вогнегасник і вода. Вогнегасником можна користуватися, коли у приміщенні немає людей. А коли є люди, то порошковим вогнегасником не радять користуватися. Тому, в разі вогню, його можна загасити водою, бо тут не буде струму. Адже металеву піч ми будемо використовувати, коли у будинку не буде ні газу, ні електрики. Також встановили датчик задимлення.

Коли піч розпалена, то весь час біля неї має бути присутня людина. Не можна для розпалення пічки використовувати легкозаймисті матеріали. Зазначу, що за умови правильної експлуатації металевої пічки, всі ризики від користування нею можна мінімізувати. Якщо все робити з розумом, тоді вона буде безпечною», – наголосив Іван Мовчан, голова ОСББ і мешканець будинку на вул. Каховська, 6.

Металеві печі у будинках мають встановити власники будинків, а місто забезпечує обігрів для освітніх закладів, медичних закладів, підприємств критичної інфраструктури.

«Відповідно до тих пропозицій, які були прийняті на комісії ТЕБ і НС, прийняті на виконавчому комітеті, наполегливо просимо всіх балансоутримувачів забезпечити наявність місць обігріву у своїх будинках. А саме: встановити металеві печі та забезпечити необхідну інфраструктури біля них. Це – витяжна труба, дрова, фіксатор чадного газу тощо.

Такі печі можна встановити у підвальних приміщеннях, зокрема у найпростіших укриттях, які використовують мешканці під час повітряних тривог. Також їх можна розмістити у цокольних приміщеннях.

У разі виникнення питань правильності встановлення власники будинків можуть звертатися у наш департамент чи районні адміністрації», – розповів Олександр Одинець, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Нагадаємо, відповідно до рішення виконавчого комітету ЛМР, з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій у зимовий період, у межах підготовки до опалювального сезону 2022-2023 років:

   Суб’єктам господарювання, керівникам медичних закладів, закладів соціальної інфраструктури, головам (керівникам) ОСББ, ЖБК, управителям, управляючим компаніям, які надають послуги з управління багатоквартирними будинками, а також співвласникам багатоквартирних будинків до 1 жовтня необхідно:

  1. облаштувати місця для обігріву у підвальних приміщеннях, цокольних поверхах, об’єктах укриття відповідно до вимог ДСНС та забезпечити наявність печей на альтернативному виді палива.
  2. створити запас такого палива, необхідний для проходження усього осінньо-зимового сезону.
  3. розмістити план евакуації з приміщень укриттів відповідно до вимог ДСНС на кожному поверсі, дошці оголошень та при вході в укриття.
  4. виконати роботи з ущільнення віконних та дверних отворів у місцях загального користування у житлових будинках.

Христина СЛЮСАРЧУК

Безпека

«Виводити дим потрібно обов’язково назовні, і лише на глуху стіну»

Речник ГУ ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев наголосив у коментарі “Еспресо.Захід”, що пічки з відкритим вогнем, буржуйки – джерело підвищеної небезпеки він дуже сподівається, що до їхнього використання не дійде.

За словами Віталія Туровцева, є чимало вимог до встановлення пічок у підвалах будинків. По перше, сама пічка має бути справна, щільно закриватися, не мати жодних тріщин, щоб запобігти потраплянню продуктів згоряння у приміщення, в якому перебуватимуть люди. Оптимально, якщо вона “заводська”, а не зроблена народними умільцями.

Пічка не може бути встановлена ближче, ніж за метр до займистих матеріалів. Основа обов’язково має бути незаймиста. Якщо це дерев’яна підлога, то її треба закрити хоча б шаром цегли, аби унеможливити загоряння.

Дуже важливим є виведення диму назовні. Це обов’язково має металева труба, температура якої під час роботи має бути не вища від 90 градусів. Якщо труба нагрівається більше, треба робити спеціальну ізоляцію.

Виводити дим потрібно обов’язково назовні, і лише на глуху стіну, аби продукти згоряння не потрапляти в помешкання людей. Однак знайти багатоповерхівку, в якій є повністю глуха зовнішня стіна, – нереально.

“Якщо глухої стіни нема, то труба, якою виводиться дим, має бути вище будівлі. Виходить, якщо будинок дев’ятиповерховий, то труба має бути вище від дев’яти поверхів. Або не встановлювати буржуйку в цій будівлі, – каже Віталій Туровцев. – Адже крім продуктів згоряння, тобто чадного газу, який може потрапити у відчинену кватирку, з труби можуть вилітати іскри й потрапляти на балкони. У нас же не всі балкони засклені. Тобто є великий ризик виникнення пожеж. Я вже не кажу про встановлення таких пічок у квартирах. Так, є стара забудова Львова, де колись були пічки. Там у будинках є димоходи. Якщо вони справні (це обов’язково треба перевірити), то можна встановлювати пічки в помешканнях. У інших випадках цього категорично робити не можна”.

Якщо в ОСББ встановили пічку, і виникне ситуація, що її таки доведеться використовувати, то має бути визначена відповідальна особа, яка за нею наглядатиме. Адже розпалювати пічку теж треба вміти, аби не наробити біди. Зокрема, не можна розпалювати піч бензином чи іншими легкозаймистими речовинами. Не можна використовувати дрова, які більші за розміри топки, щоб вони не стирчали за межі дверцят – дверцята завжди мають бути щільно зачинені.

Share.

Leave A Reply