Четвер, 1 Червня

Місто боргів

Станом на 1 жовтня Львів має понад 4 млрд зобов’язань: облігації, лізинги, кредити. І це не рахуючи боргів, — про це заявила голова комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради Наталія Шелестак.

За її словами, цього року лише за облігаціями місто виплатило 440 мільйонів гривень. Щоб назбирати ці кошти, Львів не виконував інших проплат. Але наступного року може бути ще гірше.

«Бюджету розвитку не буде. Де-юре він буде, але де-факто ми не зможемо починати нові проєкти тому, що в нас не буде на них коштів», — каже депутатка.

Гіпотетично місто може не платити за зобов’язаннями й оголосити дефолт.

«Ми можемо визнати себе банкрутом. Можливо, в нас заберуть якесь майно. Але найголовніше, що тоді ми втратимо довіру міжнародних інституцій. Ми більше не зможемо позичати. А міжнародні інституції часто нам дають гранти — це теж джерело фінансування для нашого розвитку», — наголошує міська обраниця.

Тож, на її думку, краще старатися в таку ситуацію не потрапляти.

«Нам треба зупинитись із кредитами, бажаннями. Андрій Іванович говорить: нам треба тролейбусів. Так, потрібно, але ми не можемо собі дозволити дорогих кредитів. Ми вже навіть дешеві не можемо собі дозволити. Хоча я розумію, що Львову дуже потрібен транспорт. Але ми повинні виходити з того, що ми заробляємо. В іншому разі можна очікувати дефолт», — пояснює Наталія Шелестак.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply