Понеділок, 20 Березня

Модний бренд «скопіював» образи львівського безхатька

Колекцію, образи з якої дуже схожі на стиль львівського безпритульного Славіка, представив модний бренд Vetements. Фотограф Юрко Дячишин, який працював із безхатьком, повідомив, що вже не вперше модельєри надихаються цими образами, але не всі в цьому зізнаються, зазначає «Твоє місто».

«Як я писав раніше, Slavik’s Fashion надихнув багатьох модельєрів (та не всі у цьому зізнаються). Особливо «надихається» ним бренд Vetements, і якщо першого разу вони принаймні згадали про це в коментарі Vogue Paris, то в новій колекції, яка вийшла під маркою VTMNTS 2022, ні-ні», — йдеться в повідомленні Юрка Дячишина у фейсбуку. У 2016-му у Vogue Paris творець бренду Демна Гвасалія згадував, що під час роботи над першою чоловічою колекцією надихався серед іншого знімками Славіка. За словами фотографа, цього разу деякі образи виглядали скопійованими один в один. «Справді, дуже подібно. Але поки що Славік вставляє їх все одно», — коментують дописувачі фейсбуку.

У коментарі Bird in Flight Дячишин сказав, що йому пропонували зняти фільм про Славіка: «У 2014 році мені написали з нью-йоркської студії Visionaire, що Демна (Гвасалія. — Прим. ред.) розповів про Славіка і той повинен їхати до Парижа на показ колекції, і вони хочуть зняти про це фільм. Пізніше ще двічі інші люди зверталися з пропозицією знімати кіно. Був навіть лист зі США про те, що розглядають ідею зйомки серіалу, але коли дізналися, що Славік зник, дзвінки припинилися». Дячишин додав, що представники Vetements також безпосередньо зв’язувалися з ним, пропонуючи привезти Славіка до Парижа, і здивувалися, дізнавшись, що той — справжній безпритульний, а не модель. Bird in Flight звернувся по коментар до Vetements, але на момент публікації не отримав відповіді. Бренд Vetements (з французької — «одяг») заснував грузинський дизайнер Демна Гвасалія разом зі своїм братом Гурамом. У 2019 році Демна Гвасалія залишив бренд.

«Slavik’s Fashion» — цикл фотографій, які демонструють незвичайну колекцію вуличної моди безпритульного дивака Славіка зі Львова. Світлини належать фотографу Юркові Дячишину, які він робив під час випадкових зустрічей на вулиці. Проєкт про безпритульного стилягу Славка опублікували понад тисячу видань по всьому світу. На момент зйомки Славіку було 55 років. На початку 2013 року Славік зник з вулиць Львова. Станом на сьогодні про його долю нічого не відомо. У проєкту є фейсбук-сторінка Slavik’s Fashion та інстаграм @slaviksfashion з фотографіями Славіка, колажами та мемами з ним.

«Славік не тягається з купою сумок, не порпається по смітниках, не спілкується з іншими бездомними, а цигани, взагалі, його відреклися. Славік майже ніколи не одягається в той самий одяг, для безхатька це дуже дивно і, очевидно, складно. Крім щоденної зміни одягу (інколи двічі на день), Славік регулярно міняє зачіски, бороди, голиться під пахвами! Як це можливо для бездомного? У нього є схованка, про яку ніхто не знає, він береже таємницю свого житла», — писав про нього Юрко Дячишин.

Фото: Юрко Дячишин / VTMNTS

Share.

Leave A Reply