Вівторок, 30 Травня

Мракобіси зірвали брифінг нового керівника ГУНП

Брифінг нового начальника Нацполіції Львівщини Олександра Шляховського, який мав відбутися 22 лютого, зірвали так звані активісти — «журналісти» під проводом добродія Остапа Стахіва. Особу Стахіва найбільше свого часу прославив світлої пам’яті громадський діяч, багаторічний член «Студентського братства» Ігор Коцюруба, який під телекамери дав йому замашного копняка.

Брифінг відбувався у приміщенні Головного управління Національної поліції у Львівській області, де новий керівник ГУНП мав намір розповісти про свої плани на майбутнє. Але власне група «громадських активістів», озброєних посвідченнями невідомих і маловідомих видань, мала щодо цієї акції свої плани. Всі вони принципово не вдягнули захисних медичних масок (мовляв, їх носіння порушує конституційні права громадян), поводилися підкреслено-виклично, заважали журналістам виконувати свою роботу, з’ясовували власні питання, знімали незадоволених на мобільні телефони, грубіянили медійникам, не реагували на їхні зауваження. Одне слово — поводились, як завжди на масових акціях. Коли репортер «Ратуші» намагався сфотографувати на мобільний телефон найбільш неадекватну жінку — вона просто сховалась за спинкою крісла, бо, очевидно, мала свої уявлення про норми Бі-Бі-Сі.

Згодом присутня на пресконференції журналістка Вікторія Балицька напише на своїй сторінці у фейсбуку: «Чи можна здійснити рейдерське захоплення професії? Можна. Наприклад, професії журналіста.

   От купивши скальпель і білу шапку, хірургом не станеш. Купивши указку, вчителем не станеш. Надівши поліцейську форму, — поліцейським не станеш. І навіть зробивши фальшиве посвідчення, правоохоронця — ним не станеш. Будеш злочинцем, поза законом. А журналістом, купивши посвідчення — легко. І йдеться не про липове посвідчення. А справжнє, від зареєстрованого ЗМІ. Реєструєш ЗМІ, нічого там не пишеш/не знімаєш, але ти «в законі» і продаєш посвідчення всім охочим. І отак з’являється, як армія зомбі, хмара псевдожурналістів, які не зможуть добре описати навіть свій похід у туалет, не те що матеріал для ЗМІ зробити. Але в правовій площині — вони мають статус журналістів.

   В неті вільно оголошення такі «висять». Купуй посвідчення і троль кого хочеш…

   Однозначно, того законодавства, яке є, — недостатньо для регулювання журналістської діяльності. Його треба змінювати».

От саме ці «медіазомбі» від Стахіва, за якоїсь незрозумілої аморфності від правоохоронців, які БУЛИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ відразу скласти адмінпротоколи про порушення маскового режиму в час пандемії, і розважались цього дня на повну. Вони викрикували до журналістів образи, вимагали від нового очільника поліції клятви на дотримання Конституції, ходили по залу, лякаючи автентичних журналістів своїми ввімкненими для відеозапису мобільними телефонами. Поліція в цьому випадку не виявила достатньої твердості у своїх вимогах, бо ніхто й ніколи не повірить, що всі ці візитери їздять без захисних масок у громадському транспорті чи ходять без них до магазину, правда? Ці люди самі не усвідомлюють, що своєю позірною переконаністю в ігноруванні усталених норм співіснування дуже схожі на середньовічних маразматиків, які спалювали відьом на багаттях, чи сучасних мракобісів, які переконані, що ідентифікаційний код для податкової — то вигадка диявола…

Новий очільник поліції полковник Олександр Шляховський звернувся до «остапів бендерів» від журналістики і попросив усіх одягнути маски (для них навіть підготували безкоштовні маски), але його прохання було відверто проігнороване. Не хотіли вони визнавати і соціальну дистанцію під час брифінгу, бо «не визнають Постанови Кабміну про КОВІД». Псевдожурналістів геть не хвилювало, що вони перебувають у закритому приміщення в оточенні інших людей, а фразу класика про те, що «Твоя свобода закінчується там, де починається моя свобода!», більшість із них просто не чули. Поважного віку дідусь, який спершу вдягнув маску, а потім, глянувши на лідерів карбонаріїв, її сховав у кишеню, переконував мене, що він «представляє газету «Таврія». А на питання, яку саме «Таврію», північну чи південну, він репрезентує в цьому залі, геній пера відповідати відмовився.

З якого дива відомий своїм “альтруїзмом” Стахів привів своїх “хунвейбінів” на брифінг і хто саме його про це попросив — знає тільки він.

Полковник Шляховський спробував дати відповіді на питання справжніх журналістів, але, відверто кажучи, вони потонули в постійному гулі зайд, та й робоча атмосфера заходу була зведена нанівець. На мою заангажовану думку, якщо б на цьому заході раптом з’явився Ігор Коцюруба, то він мав би неймовірне поле для діяльності…

Микола САВЕЛЬЄВ

до теми

З 16 лютого цього року управління Національної поліції у Львівській області очолив Олександр Шляховський, уродженець Кіровоградської області. Його призначили керівником поліції Закарпаття у березні 2020 року, а у 2019 році він був заступником начальника ГУ Національної поліції в Київській області. Згідно з його декларацією про доходи за 2019 рік, Шляховський отримав 365 тис. грн доходу та їздить на двох іномарках, власниками яких є інші особи. Його дружина володіє шістьма земельними ділянками та двома квартирами на Київщині.

Share.

Leave A Reply