Головна
Михайло Чеканцев: "Будемо грати лише на перемогу"
05.11.2009
Невдовзі стартує Аматорська хокейна ліга Західного регіону.  Участь у ній візьме і львівський "Експрес". Про завдання на сезон, про основних конкурентів, про стан навколохокейної інфраструктури у Львові - у нашій розмові із головним тренером хокейного клубу "Експрес" Михайлом Чеканцевим.

- Розкажіть, будь ласка, коли стартує новий хокейний сезон, за яким принципом поділять команд-учасниць і скільки загалом буде команд?

- Якщо на заваді не стане епідемія грипу, то хокейний сезон стартує у ці вихідні. Принаймні такі плани вже є. Цього року участь в Аматорській хокейній лізі Західного регіону візьмуть 13 клубів. До речі, шестеро клубів із 13 свої ігри між собою гратимуть у залік чемпіонату України.

- Минулоріч у відповідальних матчах за "Експрес" грав великий київський "хокейний десант". Цього року теж плануєте запрошувати "іногородніх" гравців?


Новини   |  Соціум  |  Кримінал  |  Культура   |   Спорт   |   Репортаж   |   Дикий світ
- Справді, минулого року ми запрошували кваліфікованих київських гравців. До слова, вони грали не лише у відповідальних матчах. Кияни грали практично в усіх матчах нашої команди. Цього сезону, на відміну від попереднього, гратимемо своїми хлопцями. Нині жодного київського гравця у нашій заявці немає.

- Чи плануєте залучати в основну команду молодих гравців із ДЮСШ, яка діє у Львові?

- Нині у заявці є один молодий-перспективний хлопчина 1993 року народження - Ігор Чміль. ДЮСШ братиме участь окремо в чемпіонаті Львівської області.

- Які завдання стоятимуть на сезон перед "Експресом"?

- У кожному матчі "Експрес" намагатиметься грати лише на перемогу. Серед шести команд, які грають у залік чемпіонату України, команда, яка займе перше місце, отримає можливість грати у плей-офф чемпіонату України.

- Які позиції, на Ваш погляд, необхідно підсилювати?

- Відверто кажучи, нині у нас є дві хороші ланки. Хоча, звичайно, підсилення не було б зайвим. У Львові, на жаль, є певні проблеми, пов'язані, насамперед, із відсутністю виконавців класного рівня, яких ми б хотіли бачити у своїй команді.

- Чи виходитимете цього сезону на лід, як тренер-гравець команди?

- Цього сезону, як і попереднього, буду виходити на лід, як граючий тренер команди. Капітаном ХК "Експрес" буде дуже перспективний і талановитий гравець Олексій Волинський.

- Які команди вважаєте основними конкурентами "Експресу"?

- Цього сезону, як би це дивно не звучало, дуже підсилилася команда з Калуша. Маю на увазі "Олімпію". Вони взяли п'ятірку досвідчених гравців із Нового Роздолу. Окрім того, їхня молодь підросла трішки. Їхні 19 - 20-річні хокеїсти свою хокейну майстерність компенсують за рахунок фізичної готовності. Звісно, наявність льоду дає змогу їм прогресувати. Окрім них, основними нашими конкурентами вважаю також івано-франківську "Ватру" та команду із Луцька ХК "Луцьк" .

- Ви згадали про льодовий майданчик. Якою є ситуація із побудовою накритої льодової арени, під яку виділили землю?

- На превеликий жаль, наразі все залишається лише на рівні розмов владоможців. Ми - єдина команда, яка не має накритої льодової ковзанки. У цьому році ситуація із цим, порівняно з іншими містами Західної України, стала ще більш плачевною. Адже подивіться, наприклад, на наших сусідів. Івано-Франківськ, Калуш, Луцьк, Рівне, Новояворівськ, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці - всі ці команди беруть участь в Аматорській хокейній лізі Західного регіону і мають змогу грати та тренуватися на накритих льодових ковзанках у своїх містах. Для порівняння, у Вінниці є три катки, у Луцьку другий невдовзі відкриють. У мене просто немає слів. Адже в найбільшому місті Західної України, місті зі славною хокейною історією немає своєї критої льодової арени. Думаю, що до виборів ситуація на краще, мабуть, не зміниться.

Розмовляв Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ'ЯК