Середа, 1 Лютого

Нарколабораторія… у Львівському ветеринарному університеті!!!

Поліцейські Львівщини викрили групу осіб, які організували у Львівському зооветеринарному  університеті… нарколабораторію!

Організатором виявився співвласник кальян-бару. Через спеціально створений інтернет-магазин та телеграм-канал зловмисники продали понад чотири кілограми метадону на 2,5 мільйона гривень, пише на своїй сторінці у ФБ керівник управління спеціальних розслідувань НП у Львівській області полковник Роман Рибіцький. Оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області та слідчі обласного управління поліції не лише встановили осіб, причетних до розповсюдження наркотиків, але й організатора наркобізнесу, місце виготовлення метадону та канали його збуту. Ділки розповсюджували його по всій Львівщині, а їхніми покупцями були наркозалежні особи, які замовляли, переважно, від одного до кількох грамів.

До групи наркоділків входило четверо львів’ян. Організатором виявися 35-річний раніше засуджений за контрабанду наркотиків співвласник місцевого кальян-бару. Так званою «правою рукою» лідера наркоугруповання був працівник цього ж закладу — 25-річний кандидат у майстри спорту. Саме він відповідав за фасування та збут наркотичних засобів на території України. Навіть самостійно готував «товар» до продажу — фасував наркотики як за місцем свого проживання, так і у приміщенні кальян-бару.

Під час досудового розслідування поліцейські задокументували факти виготовлення та збуту майже трьох кілограмів наркотиків.

У понеділок, 31 серпня, оперативники, слідчі спільно з обласною прокуратурою та за силової підтримки спецпідрозділу КОРД затримали організатора та учасників наркоугруповання. Під час санкціонованих обшуків на вулиці Костя Левицького правоохоронці вилучили понад один кілограмів метадону ціною близько 700 000 грн.

Об’єми досить масштабні. За один раз виготовляли партію від 1 кг особливо небезпечного наркотику «метадон». Це при тому, що доза

1 грама на «чорному ринку» сягає від 600 грн. Лабораторія з виготовлення «метадону» задокументована вперше, пише в соцмережі прокурор Львівщини Ірина Діденко.

Самі виробники метадон НЕ вживали. Фігуранти надсилали наркотики поштою, отримавши перед цим передплату на банківські рахунки. Наразі задокументовано виготовлення для збуту «метадону», вагою майже 3 кг та «ціною» понад 1 800 000 грн. Вони залучили до діяльності завідувача лабораторії. Використовуючи обладнання навчального закладу, він промишляв виготовлянням метадону. Потужності лабораторії дозволяли «хіміку» виготовляти за один раз понад кілограм наркотиків.

Зловмисники збували «товар» через спеціально створений інтернет-магазин та месенджер, а замовлення приймав та організовував подальше відправлення 21-річний працівник цього ж кальян-бару. Наркотики надсилали поштою, отримавши перед цим передплату на банківські рахунки. Аби приховати злочинну діяльність, вони постійно змінювали номери телефонів, які використовували під час відправлення метадону. Переважно покупцями товару були наркозалежні особи, які замовляли від одного до кількох грамів наркотику.

Як зазначив у коментарі Leopolis.news   перший проректор ЛНУВМБ Ігор Турко, вся академічна спільнота університету шокована цією інформацією. Чи знало керівництво закладу про роботу нарколабораторії встановлюватиме слідство.

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply