Четвер, 23 Березня

Не в ювелірці щастя!

Слідчий СБУ повернув 24 КІЛОГРАМИ ювелірних виробів!

Личаківський районний суд Львова не дозволив тримати під вартою слідчого в особливо важливих справах другого відділення слідчого відділу Управління Служби Безпеки України у Львівській області Віталія Михаліцького, однак 12 січня 2021 року відсторонив його від посади. Саме цей слідчий віддав 24 кг арештованих ювелірних прикрас зі срібла і золота порушникові митних правил.

Нагадаємо, що ювелірні прикраси вагою понад 24 кг виявили під час огляду багажу пасажира рейсу «Стамбул — Львів» громадянина Кулика ще в листопаді 2018 року. Він нібито перевозив їх на прохання друзів для участі у виставці у Львові. Чоловік обрав смугу руху спрощеного контролю «зелений коридор». Однак їх знайшли працівники СБУ під час додаткового огляду. В кінці 2018 року на вилучені прикраси наклали арешт, а розслідування у кримінальному провадженні щодо можливих незаконних дій працівників митного поста доручили трьом слідчим, зокрема Михаліцькому. 9 січня 2019-го один із слідчих, Віталій Михаліцький, звернувся із клопотанням до суду про тимчасовий доступ до ювелірних виробів для проведення судових експертиз. На той момент прикраси вже були в Західному казенному підприємстві пробірного контролю, де проводили експертизу в справі про порушення митних правил. Після того, 14 січня, прикраси вартістю 8,65 млн грн забрали до СБУ, а слідчий того ж дня передав їх на «відповідальне зберігання» Степанові Кулику. Потім слідчий так і не повідомив, які ж експертизи і де саме мали проводити, і головне — чому їх так і не проводили. 26 лютого 2019-го Кулика оштрафували на 10 млн грн. Крім того, суд вирішив конфіскувати в дохід держави всі прикраси.

Слідчого СБУ, який передав прикраси Кулику, 6 січня цього року повідомили про підозру у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 365 ККУ — перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронних органів.

Суддя Личаківського районного суду Львова Світлана Леньо відмовила у клопотанні слідчого Державного бюро розслідувань про застосування запобіжного заходу — тримання під вартою Михаліцького. Натомість призначила домашній арешт — працівник СБУ не може залишати помешкання без дозволу з 22:00 до 06:00. Суддя також відсторонила його від посади до 6 березня цього року.

Степан Кулик на суді розповів, що спочатку золоті прикраси (17 кг) поклав у банківську ячейку, а срібні (7 кг) — дома у сейф. Однак нібито через погрози власників майна, громадян Туреччини, повернув їм прикраси. Аж влітку про це він розказав слідчому. За те, що прикраси зникли таким чином, Степан Кулик відбувся переляком — йому дали один рік умовно. А імена громадян Туреччини так дивним чином і не встановили.

Підготував Микола САВЕЛЬЄВ

   Кримінальне провадження щодо дій працівників митниці, які пропустили Кулика із прикрасами, закрили 30 січня 2019 року «за браком у діянні складу кримінального правопорушення».

Share.

Leave A Reply