Оборонна археологічна знахідка
У Винниках поблизу Львова група археологів віднайшла залишки древньої унікальної оборонної конструкції. Про це повідомив директор Історико-краєзнавчого музею у Винниках Ігор Тимець, передає “Еспресо.Захід”.
Науковці припускають, що це одне з найдавніших захисних поселень енеолітичного часу на теренах заходу України. Аналогічні об’єкти знаходили раніше в центральних і східних регіонах Європи.
“Для цієї захисної стіни був викопаний рівчак шириною 30 см, в який вкладалися поруч одна одної дерев’яні колоди. В окремих місцях колоди були більші в розмірах і тому вбивалися у “фундамент”. Поруч палісаду зафіксовано скупчення глиняної обмазки, перемішаної з дрібними вугликами. Попередньо можна припустити, що згадана дерев’яна стіна була обмазана глиною, яка з певних причин згоріла і завалилась”, – пояснює науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, к.і.н. Андрій Гавінський.
На думку археологів, цінність знахідки полягає у тому, що вона свідчить про міжкультурні взаємозв’язки та контакти в добу міді, зокрема між культурою лійчастого посуду та трипільським світом.
Наталя БОРИСЛАВСЬКА