Вівторок, 30 Травня

Обвал в неаварійному будинку

У Львові в будинку на вул. Ставропігійській, 5, де 20 лютого стався обвал сходового майданчика з третього по другий поверх, після обстеження та забирання окремих елементів для мешканців облаштували тимчасовий вхід.

Як повідомив під час стріму Tvoemisto.tv керівник Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля, кам’яницю, якій понад 400 років, повністю не реставрували, а тільки проводили локальні ремонти помешкань. Імовірно, певні конструктивні елементи були зношені, не витримали навантаження і обвалилися. Мешканці залишилися в будинку та відмовилися від тимчасової евакуації.

«У будинку вісім квартир, але, крім житлових, є нежитлові приміщення на першому поверсі. Тож люди мешкали лише в чотирьох квартирах. Із другого поверху вихід був, одна мешканка навіть уранці наступного дня пішла на роботу. Мешканцям із третього поверху запропонували евакуацію, але вони відмовилися. Зрештою, загрози для них і їхніх квартир немає. Коли приберуть усі елементи, які могли б обвалитися, будемо пробувати відновити тимчасовий доступ до їхніх помешкань», — сказав він.

Він також додав, що будинок на аварійність не обстежували, бо не було ознак ззовні. За словами Андрія Зозулі, від мешканців не надходило скарг: «Влітку, коли містом пронісся буревій, було пошкоджено покрівлю у місці світлового ліхтаря, але зусиллями управлінської компанії цю проблему оперативно вирішили. Тоді оглянули елементи покрівлі та верхнього поверху, ніщо не вказувало на проблеми».

Як пише «Еспресо.Захід», посадовець зазначив, що наразі роботи проводять за рахунок управлінської компанії, а згодом, коли буде відомо приблизний кошторис, звертатимуться в міську комісію ТЕБ і НС та шукатимуть додаткову можливість відновити сходи. Також вирішуватимуть питання реставрації кам’яниці загалом. Будинок перебуває у власності мешканців, ЛКП є лише управителем, відповідно, мешканцям не будуть компенсувати завдану шкоду.

Кам’яниця збудована у XV — XVI ст., зберегла планувальну структуру та фрагменти конструкції, які належать до періодів готики та ренесансу. У XIX столітті була реконструйована, набувши рис архітектури історизму. Є пам’яткою архітектури.

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply