Середа, 31 Травня

Обвалився будинок

Було евакуйовано 12 людей, серед яких – одна дитина

У центрі Львова серед ночі відбулося часткове руйнування житлового будинку. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Головне управління ДСНС України у Львівській області.

“Близько 01:30 у м. Львові на проспекті Свободи, 23 відбулося часткове руйнування триповерхового багатоквартирного житлового будинку. На місці події з’ясувалось, що сталось руйнування 3-х квартир: одна квартира зруйнована повністю, дві – частково. Також відбулось повне руйнування 2-х нежитлових приміщень загальною площею 80 кв. м. Всього було евакуйовано 12 людей, з них 4-х річна дитина”, – йдеться у повідомленні.

Пожежно-рятувальними підрозділами проводились роботи по розбору завалів з метою пошуку потерпілих. О 04:57 пошуки були завершені. Потерпілих не виявлено.

Своєю чергою чиновники міськради зазначили, що ймовірною причиною обвалу у будинку на пр. Свободи, 23 є виконання ремонтних робіт у сусідній будівлі, пише Львівська міська рада.

Як розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, ймовірною причиною обвалу є виконання ремонтних робіт у сусідньому будинку на пр. Свободи, 21. Власником цього будинку є ТзОВ «Фрідом Авеню». Якщо це підтвердиться, то відшкодування збитків і відновлення постраждалого будинку мала б провести ця компанія. Дозвіл на виконання ремонтних робіт у будинку на пр. Свободи, 21 виданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, від 17.05.2021р. Обидва будинки – 21 і 23, є пам’ятками архітектури місцевого значення.

«Підставу вважати, що причиною обвалу є ремонтні роботи в сусідньому будинку, нам дає інформація від мешканців, які розповідали, що впродовж місяця там проводитися ремонтні роботи. В двір завезли велику кількість будівельного матеріалу. Відтак виникає питання, чи роботи правильно виконувалися?

Відзначу, що з кожним мешканцем будинку на пр. Свободи, 23 ми комунікуємо особисто. Кому треба було, вночі поселили в готель, іншим надали транспорт для переїзду до інших місць для ночівлі. У будинку відключили газ, електрику і воду.

Коли буде рішення про стан будівлі та чи можна у будинок повертатися мешканцям, усіх повідомимо. Мешканці квартир, які не постраждали, мали доступ до своїх помешкань, щоб забрати необхідні речі», – розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply