П’ятниця, 2 Червня

Олег Синютка: «Садовому доведеться пояснювати, куди щезли мільйони під час ремонту вулиці Бандери»

У п’ятницю, 13 листопада, під час пресконференції у Пресклубі «Львів», народний депутат Олег Синютка повідомив, що міський голова Львова не надав документів про ремонт вулиці Бандери на запит 11 народних депутатів України, і тепер ця справа скерована у правоохоронні органи, — інформує Dailylviv.

Команда Олега Синютки підготувала звернення до Головного управління Нацполіції у Львівській області та обласної прокуратури з вимогою розслідувати факт зловживання бюджетними коштами під час реконструкції вул. С.Бандери у Львові. Ціна питання — 97 млн грн. Про це стало відомо під час брифінгу «Ремонт вулиці С.Бандери у Львові: куди зникають мільйони?».

Брифінг розпочав Володимир Омелян, міністр інфраструктури України 2016 — 2019 років, який розповів про різке подорожчання ремонту доріг. За нинішньої влади він обходиться вдвічі, а то й втричі дорожче, ніж ще кілька років тому, без зрозумілих на те причин. «Якщо ще 2019 року ми будували територіальні дороги вартістю 10-15 млн грн за 1 км, то цьогоріч виходить вже аж 30 млн грн.  Якщо дороги І категорії коштували 100-120 млн грн за 1 км, то тепер — усі 200 млн», — пояснює Омелян.

Львів, за словами Володимира Омеляна, ця проблема також не обійшла. І особливо багато питань виникає стосовно вулиці Бандери. Ось проста арифметика: у 2011 році, в рамках співпраці міста з ЄБРР, було реконструйовано 1400 метрів вулиць: Коновальця — Мельника — Чупринки (які є суміжними з вулицею Бандери) і вартість робіт становила 4,5 мільйона євро. Тепер підрядник має відремонтувати 1 км 50 м вулиці за понад 209 млн гривень (за сьогоднішнім курсом —

6 мільйонів 400 тисяч євро) — удвічі дорожче. «Мерія мусить пояснити громаді, з яких причин відбулося таке здорожчання, — вважає Володимир Омелян. — Зазначу, що після місцевих виборів Львів став Великим Львовом, його бюджет тепер становить понад 3 млрд грн, а у наступні роки стане бюджет ще більшим. Важливо, щоб ці кошти використовували за призначенням. Львів’яни повинні бути впевненими, що їхніми грішми мер та його команда розпоряджаються ефективно».

Ексміністр також зазначив, що початкова і кінцева сума тендеру на виконавчі роботи вулиці Бандери різняться, крім того, Володимир Омелян поцікавився долею бруківки, яку міська влада, попри невдоволення львів’ян, планувала замінити. Омелян запропонував залучити громадськість для контролю робіт на цій вулиці.

Деякі пояснення Володимирові Омеляну з цього приводу намагалась дати заступниця міського голови Львова Ірина Маруняк, яка побажала бути присутньою на цьому брифінгу. Зокрема, вона зазначила, що наразі жодної копійки фірмі-підряднику місто ще не заплатило, хоча робітники працюють від 28 вересня. Дорожнечу реконструкції на вул. Бандери чиновниця пояснила… складністю робіт. За її словами, багато нюансів не дозволили завершити ремонт у запланований термін, відтак вони триватимуть і взимку, якщо дозволять погодні умови.

«Там дуже складні інженерні мережі. Є колектор діаметром 1200 мм, який залягає на глибині понад 6 м, доводиться встановлювати відповідні кріплення. Також є водопровід з двох сторін, це ускладнює роботу. Крім того, роботи ведуться впритул до будинків, і підрядник мусить вести їх вкрай обережно, щоб не пошкодити будівлі», — сказала Ірина Маруняк.

Вона визнала, що спочатку запланована вартість ремонту вул. С. Бандери була 97 млн грн, а потім ця сума зросла більш, ніж удвічі — до 216 млн грн. «Список доріг, які будемо ремонтувати у 2020 році, планувався у 2019 році, і тоді зазначали орієнтовну вартість виконання робіт. І це було 100 млн грн. Але коли виготовили проєктно-кошторисну документацію, дали її на експертизу, а це вже було влітку 2020 року, тоді вартість становила

216 млн грн. І це підтверджено всіма необхідними експертними перевірками».

Чиновниця запевнила, що звинувачення у зловживанні та розкраданні коштів є безпідставними, і мерія готова надати всі необхідні документи, щоб це довести. Щодо автентичної бруківки Ірина Маруняк повідомила, що на вул. Бандери її збережуть, і лише вздовж колії викладуть римське каміння, а також облаштують асфальтовані велодоріжки.

У відповідь на це депутат Львівської міськради від «Європейської Солідарності» Сергій Івах зазначив, що не вірить у готовність міської влади чесно відзвітувати перед громадою міста. Адже на свій депутатський запит він чекає відповіді ще від 21 жовтня, а інформація на сайті Prozorro не дає йому можливості оцінити повну картину того, що відбувається на вул. Степана Бандери.

Про замовчування і приховування фактів з боку мерії також гостро висловився народний депутат, кандидат на посаду міського голови Львова Олег Синютка. Він зазначив, що Львівська міська рада справді буде звітувати за кожну копійку ремонту вулиці Степана Бандери, але тепер вже не просто перед громадою, але й перед правоохоронними органами. Адже ще 20 жовтня він та ще 11 народних депутатів від фракції «Європейська Солідарність» надіслали офіційне звернення до Андрія Садового з вимогою надати проєкт громадського простору вулиці Степана Бандери, матеріали громадських слухань, матеріали відкритого тендеру, проєктно-кошторисну документацію. За законом, міський голова Львова мав зробити це у 10-денний термін, тобто не пізніше 30 жовтня. «Але сьогодні надворі вже 13 листопада. І це «чорна п’ятниця» для міського голови і його команди. Адже ми  підготували два звернення: до Національної поліції та прокуратури. Нехай правоохоронці поставлять жирний знак оклику у цій справі», — додав він.

Олег Синютка наголосив, що мерія переписувала проєктну ціну й угоду  чотири (!) рази. Жодного документа, який би це спростував, ні він, ні інші депутати, не отримали. За його словами, це дає підстави вважати, що під час ремонту вул. Бандери банально розкрадають гроші з міського бюджету — близько 97 млн грн.

Христина СЛЮСАРЧУК 

Share.

Leave A Reply