Середа, 7 Червня

Орден Почесного легіону для Ліни Костенко

Українська поетеса і дисидентка Ліна Костенко отримала французький Орден Почесного легіону, повідомив мер Києва Віталій Кличко у четвер, 14 липня. «Дуже радий був привітати сьогодні Ліну Василівну Костенко, яку в посольстві Франції нагородили найвищою нагородою Франції – Орденом Почесного легіону. Для мене Ліна Василівна – уособлення духу і гідності українського народу», – написав Кличко у Facebook. Він додав, що Костенко присвятила лицарський орден українським військовим, повідомляє «Захід.нет».

Як зазначає «Радіо Свобода», 14 липня Франція відзначає національне свято – День взяття Бастилії. Орден Почесного легіону – найвища цивільна нагорода Франції, яку дають також за військові заслуги. Її присуджує президент країни.

Ліна Костенко – лауреатка Шевченківської премії, поетеса-шістдесятниця, почесна професорка «Києво-Могилянської академії». Свого часу відмовилася від звання Героя України, але в різних рейтингах відомих людей країни зазвичай посідає одне з чільних місць. Останніми роками Ліна Костенко не з’являється не публіці, живе у Києві.

Share.

Leave A Reply