П’ятниця, 2 Червня

Палац мистецтв вилучив картини з виставки

Дві роботи львівського художника Олега Сусленка зняли з виставки «100 років самотності» у Львівському палаці мистецтв через кілька днів після відкриття. В адміністрації палацу заявили, що роботи Сусленка, основним елементом яких є фрази «Suck my dick» і «Кiss my ass», зняли після скарг відвідувачів. Сам художник назвав цей інцидент актом цензури, пише «Захід.нет».

Виставку «100 років самотності» відкрили 1 жовтня. В експозиції представлено 120 робіт, зокрема графіка, скульптура, живопис — зокрема твори Василя Бажая, Ігоря Яновича, Миколи Бабака, Влодка Кауфмана, Олега Сусленка та інших сучасних художників. Виставку, яку відкривав особисто генеральний директор Палацу мистецтв Юрій Візняк, представили на офіційному сайті як захід для «обміну думок, для огляду та відчуття прекрасного».

Зникнення з експозиції своїх робіт випадково виявив сам Олег Сусленко, відвідавши виставку 10 жовтня. Неофіційно йому пояснили, що їх забрали на третій день після відкриття з міркувань цензури. Як стверджує Сусленко, про вилучення робіт його не попереджали, і він досі не отримав жодних пояснень.

Головний художник Палацу мистецтв Орест Скоп у коментарі «Захід.нет» стверджує, що причиною зняття робіт з експозиції стали скарги відвідувачів: «До нас приходять батьки з дітьми, а зараз кожна дитина може прочитати англійською, що там написано. Якби ми були приватною галереєю, ми могли би собі дозволити все, що хочемо. Проте ми є державною установою, тому маємо бути відповідальними». Орест Скоп також наголосив, що у виставки був куратор, тому працівники Палацу мистецтв просто не догледіли, що саме написано на картинах.

41-річний художник Олег Сусленко народився у Жовкві, навчався в Ужгородському коледжі мистецтв та Львівській національній академії мистецтв на відділі графічного дизайну. З 2014 року — викладач кафедри графічного дизайну Львівської національної академії мистецтв, куратор кафедральної експериментальної платформи сучасного мистецтва «Галерея ЦЕ». Живе і працює у Львові.

Share.

Leave A Reply