П’ятниця, 31 Березня

Парад фронтових собак — у Львові

Захід відбувся в Парку культури в межах проєкту “Календар війни”

Військові ветерани пройшлися вулицями парку разом із собаками, з якими воювали, — інформує “Суспільне”. Під час відкриття в Парку культури нової інсталяції вже відомого містянам проєкту “Календар війни” (який став німим нагадуванням, що російсько-українська війна триває) ветерани розповідали журналістам та всім присутнім історії про своїх собак, які пережили з ними найважчі моменти на фронті: як допомагали, рятували, шукали, попереджали про небезпеку і просто відволікали від тривожних думок після важких бойових завдань.

Загалом у заході взяли участь 17 військових із чотирилапими. Це Нацгвардія, поліція, прикордонники та 80-та окрема десантно-штурмова бригада.

Ірина Вовк — речниця Парку культури та авторка проєкту “Календар війни” каже, що саме такі собаки попереджали військових про обстріли: “На передовій нашої визвольної боротьби є не тільки військовослужбовці, а є й чотирилапі друзі, які допомагають. Вони витягують з-під завалів, рятують від обстрілів, просто сидять поруч. Їхню роль не можна недооцінювати”.

За словами організаторки параду, керівниці кінологічного клубу “Дог Френд” Наталі Лелик, дуже багато прославлених і нагороджених бойовими відзнаками собак просто фізично не змогли взяти участі в параді, — пише “Армія inform”.

— Вони, як і люди на передовій, викладаються на 100 відсотків, обороняючи наш мир і спокій, — зазначила Наталя Лелик. — Вони, так само, як і люди, мають бойові поранення та контузії. Та й зважте вже на поважний вік кожного пса.

На завершення відбулись показові виступи військових кінологів з собаками.

Чотирилапі, які сьогодні проходять службу на кордоні нашої держави та допомагають працівникам правоохоронних органів знешкоджувати злочинців у мирному житті,  продемонстрували, як вони можуть затримати негідника і як шукають наркотики та заборонені речовини. А ще те, якими добрими і лагідними друзями вони можуть бути для людей.

С.П.

Share.

Leave A Reply