Перевірка московської церкви
У Львові представники силових структур перевірили Свято-Георгіївський кафедральний собор РПЦ в Україні. Російський священник розмовляв із силовиками українською і був показово ввічливим, але наодинці зі своїм дяком з його уст у приміщенні храму пролунала лайлива лексика.
У вівторок, 1 березня в приміщенні російської церкви, яка розміщена в самому центрі Львова за адресою вул. В. Короленка, 3, представники силових органів провели перевірку. Це зумовлено безпековою ситуацією в місті та країні.
Як стало відомо “Гал-інфо”, російську церкву перевіряли стосовно схронів зі зброєю чи боєприпасами, а також переховування потенційних диверсантів.
Представники силовиків прийшли в приміщення церкви та ввічливо попросили надати можливість для перевірки приміщення храму. Російський священник розмовляв із ними українською мовою і погодився все показати. Поки вони оглядали приміщення, журналісти “Гал-інфо” стали свідками телефонної розмови священнослужителя з якимось чоловіком, ймовірно, дяком храму.
Священник перейшов на російську мову і на підвищених тонах наказав йому негайно прийти до храму. Він зазначив, що в церкву прийшли чи то поліція, чи представники СБУ і шукають диверсантів.
Після того, як він прийшов, між чоловіками відбулася емоційна розмова під час якої священник у стінах церкви не добирав цензурних слів.
“С*ка, бл*ть, на каком основании они сюда пришли”, — обурювався він.
Силовики перевірили храм, ввічливо попрощалися з московським попом і пішли. Священник знову був показово ввічливим до них і запросив приходити з перевіркою ще.
Нагадаємо, що Церква святого великомученика Георгія — це православний храм у Львові, який наразі належить до Російської православної церкви, що називає себе УПЦ (МП). З 1992 року виконує функції кафедрального собору Львівської єпархії РПЦ в Україні.
До початку Першої світової війни церква була єдиним легальним православним храмом у всій Галичині та належала до Буковинської митрополії. У міжвоєнний період вона була центром Галицького деканату Польської православної церкви в межах Варшавської єпархії. У 1945 — 1946 роках храм був кафедрою Львівської єпархії Українського екзархату РПЦ.
Приміщення церкви є унікальною пам’яткою, яка розташована у Личаківському районі Львова, Архітектурний стиль споруди характеризують як суміш неороманського та неовізантійського стилів (історизм). В плані храм центричний і має форму грецького хреста, в кутах якого розташовані чотиригранні в плані вежі, що разом утворює квадрат. Загалом об’ємно-просторове вирішення храму нагадує семінарську церкву резиденції буковинських митрополитів у Чернівцях, архітектора Йозефа Главки.