Субота, 4 Лютого

Підірвано бізнесмена Тараса Іваничка

У кримінальному світі Львова його ще називали на прізвисько «Бульба»

Вранці, 28 липня, у с. Княжий Міст Мостиського району було підірвано автомобіль Mitsubishi Pajero Sport (д. н. ВС 2777 СІ). Це сталося близько 6-ї години. Внаслідок вибуху на місці загинув 41-річний підприємець Тарас Ярославович Іваничко зі Львова, який якраз сідав за кермо. Авто постійно перебувало під трьома лініями охорони, але цього вечора водій чомусь в останню браму не заїхав. Як поінформували «Ратушу» інсайдерські джерела, толову шашку підривник приладнав до авто під дно, намотавши напівпрозорий тросик до кардана. Коли зранку Іваничко дав задній хід, то тросик намотався на кардан і задіяв вибуховий пристрій. Жертві скалічило ноги, і вона померла на місці від больового шоку та крововтрати. Автомобіль загорівся, але його тут же погасили

Експерти підреслюють, що мінер дуже ризикував, бо працював уночі і навпомацки. Тим паче, він не мав стовідсоткової гарантії: хто саме сяде за кермо, адже часто цієїю автівкою користувалась і дружина жертви. А якщо до цього додати ще й те,  що подвір’я постійно під охороною кількох вівчарок, то можна оцінити, як потужно ризикував підривник і яким він був професіоналом. Цієї ночі, щоправда, на подвір’я випустили тільки одного пса, який, на жаль, життя господаря не встеріг…

Сам вибух був на приватній території, яка належала самому Іваничкові, біля однієї з баз відпочинку, розташованій у Мостиському районі. На місці події працювали експерти-вибухотехніки, кінологи, а також співробітники інших служб та підрозділів поліції Львівщини. Підрив стався саме на цій обгородженій території в лісовому масиві, де підприємець на момент карантину проживав разом із сім’єю. У загиблого Іваничка залишилось троє маленьких дітей.

Поліція відкрила справу за п. 5 ч. 2 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

Тарас Іваничко був добре знаний у Мостиському і Городоцькому районах. Розводив корови, кози, свині, рибу. Як і багато місцевих бізнесменів, свого часу, трохи займався «контрабасом». Тримав більярдну на Сихові. Колеги відзначають його нестримну енергію та оптимізм. За попередньою інформацією, Іваничко також здавав в оренду приміщення під гральний бізнес. Оперативна інформація стверджує, що він мав у двох районах близько 70 ігрових автоматів. Сьогодні поліція аналізує всі конфлікти, які останнім часом відбувались у цій царині, і чи був причетний до них убитий бізнесмен. Іваничко — засновник таких компаній, як ТзОВ «Верес ЛТД», ПП транспортних перевезень «Атланта-АТ», будівельне ТзОВ «СВАТ ПЛЮС», ПП роздрібної торгівлі  «ЧАС». Багато хто у Львові переконаний, що основні свої гроші бізнесмен «підняв» завдяки задіяності у так званій «загальноукраїнській лотереї». В судах Іваничко Т. Я. фігурує тільки у не надто потужних цивільних будівельних та земельних справах. Серед районного криміналітету його звали просто за іменем — «Тарас», а от львівський кримінальний світ часто називав Тараса Іваничка на прізвисько «Бульба» (дехто його знав по прізвиську “Америка”). Тарас Іваничко був дуже близький з кримінальним авторитетом «Мутею», який помер два роки тому.

Спостерігачі звертають увагу, що це вже другий автомобіль і другий бізнесмен, якого намагались знищити з допомогою підриву міни в липні. Так, 1 липня цього року в селі Бартатів Городоцького району, невідомий підривник з допомогою дистанційного радіокерованого підриву двох бойових мін МОН-50 пошкодив автівку «Рендж Ровер» місцевого 46-річного бізнесмена. Власник автівки — Димян Роман Олексійович (хоча за кермом у момент підриву був не він). Тоді автомобіль дуже посікло осколками, але, на щастя, люди не постраждали. А от біля Княжого Мосту мінери досягли бажаного.

У зв’язку з неординарністю події до Львова приїхав начальник Департаменту карного розшуку Національної поліції України полковник Вадим Дзюбинський..

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply