Підозрілі Медведчук і Козак
Співробітники Служби безпеки України обшукують помешкання лідера «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука. Генеральна прокурорка підписала їм підозри, — інформує dw.com.
Обшук у будинках, що належать Віктору Медведчуку, співробітники Служби безпеки України (СБУ) розпочали у вівторок, 11 травня. Про це з посиланням на пресслужбу відомства повідомило інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».
«Обшуки відбуваються. Вичерпні коментарі з цього приводу буде надано пізніше», — цитують в агентстві повідомлення СБУ.
Медведчуку підписано підозру
З посиланням на власне джерело, «Інтерфакс-Україна» повідомляє про те, що обшуки проводять одразу в декількох місцях. Також із посиланням на джерело інформаційне агентство додає, що Медведчуку та його соратнику, іншому народному депутату від ОПЗЖ Тарасові Козаку підписано підозру в державній зраді та замаху на розкрадання національних ресурсів у анексованому Росією Криму.
Венедіктова каже про підозри депутатам «М і К»
Підписання підозр Медведчуку і Козаку опосередковано підтвердила й генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова. «Інформую суспільство про те, що сьогодні я поставила свій підпис на повідомленнях про підозру двом народним депутатам українського парламенту — М і К», — написала вона у фейсбуку.
За її словами, слідство і прокурори отримали достатньо підстав для зміни їхнього статусу зі свідків на підозрюваних. «Отже, народні депутати М і К підозрюються в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму», — додала вона. Венедіктова також повідомила, що за результатами обшуків «місцезнаходження нардепа М не встановлено, а тому СБУ вживає відповідних заходів до його встановлення та вручення йому клопотання про тримання під вартою».
Водночас інформагентства «Українські новини» та «Інтерфакс-Україна», а також інші українські ЗМІ, повідомляють, що Венедіктова підписала підозри саме Медведчуку та Козаку.
Серія обшуків у громадському русі Медведчука
Сьогоднішні обшуки — вже не перші, які стосуються лідера ОПЗЖ. Так, 30 березня СБУ провела 20 обшуків у керівників та представників громадської організації «Український вибір — Право народу», засновником якого також є Медведчук.
Слідчі дії пройшли у більш ніж 10 регіонах країни. «Вилучену доказову базу додано до матеріалів справи. У ході досудового розслідування перевіряється їхнє сприяння проведенню у березні 2014 року незаконного референдуму і виборів в АР Крим та у місті Севастополь», — зазначали тоді в СБУ.
Експерти
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк: «Деструктивна діяльність Медведчука впродовж десятиліть була абсолютно прозорою для всього нашого суспільства. По-перше, державна безпека постійно перебувала під руйнівними ударами його дивної медіаімперії. По-друге, десятки класичних непрозорих схем і угод, про що було багато журналістських розслідувань… Суспільство прекрасно розуміє, що ця людина не могла організувати свій «бізнес» чесно. Тільки політична «криша» при різній владі впродовж багатьох років допомагала Медведчуку уникати уваги правоохоронних органів і прокуратури», — сказав Подоляк.
Він підкреслив, що цьому «вкрай впливовому і солідному чоловіку», який, за словами Подоляка, намагався вирішувати долю народу й активно користувався ресурсами країни в Криму вже після окупації, сховатися від слідчих дій не вдасться.
«У президента Зеленського достатньо політичної волі, щоб в Україні справді працював принцип верховенства права і рівності всіх громадян перед законом і судом», — резюмував радник голови ОП.
Своєю чергою, політичний експерт Віктор Таран у своєму дописі у мережі фейсбуку зазначив, що підозри Медведчуку і Козаку — це дуже і дуже добре. «Але без реальних вироків це не більш, ніж досить вдала операція «Врятуймо рейтинги рядовому Зеленському»
P.S. Пишуть, що Козак в Росії, а місце перебування Медведчука — невідоме.
Тож їх буде дуже складно притягнути до відповідальності… Ну, і на кого це постановочне шоу розраховане? Клоуни», — написав Таран.
Як повідомив сайт «Ракурс», Віктор Медведчук, один із лідерів парламентської фракції «Опозиційна платформа — За життя», відреагував на оголошення йому, 11 травня, підозри у державній зраді.
Такі дії прокуратури Медведчук вважає політичною розправою за його «принципову політичну позицію». Про це йдеться у його заяві, оприлюдненій на сайті ОПЗЖ.
Обшуки, які сьогодні відбулися у нього вдома та в офісі, Медведчук вважає протизаконними.
«Справжньою метою проведення цих протизаконних обшуків було, на порушення встановленої процедури, вручити мені сфабриковану за наказом влади підозру в державній зраді», — заявив політик.
Також Медведчук запевнив, що перебуває в Україні, не має наміру переховуватися від правосуддя та братиме участь у «законних слідчих діях».
Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК