Середа, 7 Червня

Пластиком — по львівському бароко

На вулиці Саксаганського, 11 власники чи орендарі приміщень на першому поверсі замінили дерев’яні вітрини на пластикові. Через це пошкоджені стіни будинку. Міське управління охорони історичного середовища готує звернення до правоохоронців. Про це пише «Четверта студія» з посиланням на «Суспільне».

Будинок номер 11, що на вулиці Саксаганського, звели в 1911 році у стилі бароко. За словами історика Івана Сварника, будинок вирізняється з-поміж інших у цьому кварталі. Має цікаві скульптури та обрамлення вікон. «Споруда збудована на віки, з тривкого матеріалу, розкішно оздоблена, тут використаний і художній метал, тут є кронштейни такі над вітринами. Очевидно, що на нижньому поверсі були склепи (магазини) колись за Польщі, а горішні поверхи займали заможні люди», — каже історик Іван Сварник.

Три роки тому за гроші міського бюджету цей будинок відреставрували. Відновили дах та фасад. Та нещодавно будівлю пошкодили. «На першому поверсі новий власник нежитлових приміщень викинув старі вітрини і поставив собі нові, які він собі уявляв, що там будуть пасувати, не спитавши та не отримавши дозвільних на це документів. Ми маємо претензії до власника, оскільки він відповідає за майно, а власник каже, а то мені зробив орендар», — каже керівниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Кореспонденти «Суспільного» намагалися зв’язатися з власником приміщень, але на телефонні дзвінки ніхто не відповів. Такі випадки у Львові трапляються досить часто, каже перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. Переважно люди самовільно руйнують внутрішні стіни або на місці вікон роблять двері.

«Є адмінкомісія, накладаються штрафи на фізичних осіб і на юридичних осіб — 1700 і 170000 гривень відповідно. Останні фактично пів року ми спілкуємося із колегами з Міністерства культури щодо того, щоб штрафи були збільшені до 1 мільйона 700 тисяч гривень. Це наша пропозиція», — каже Андрій Москаленко. За словами чиновника, через незаконне перепланування в історичних будівлях триває 5 судових справ між власниками приміщень та міськрадою.

Катерина ДОБРОВИЧ

 

Share.

Leave A Reply