Неділя, 4 Червня

Помер легендарний «пан Дзюньо» Богдан Рибка

У Львові 25 квітня у віці 69-ти років помер учасник театру «Не журись» Богдан Рибка, відомий від 90-х років як «пан Дзюньо». Про це на своїй сторінці у Facebook написав співак та перекладач Віктор Морозов.

«Сьогодні відійшов у Вічність неперевершений актор театру «Не журись!» Богдан Рибка або пан Дзюньо, якого вже зачекалася в цій незбагненній Вічності його сценічна партнерка пані Стася (Остап Федоришин)… Тепер, мабуть, усі янголи реготатимуть там, на Небесах, від кумедних жартів і віців цієї незрівнянної парочки… Світлая пам’ять усім Вам, найдорожчі наші… Царство Небесне…», – написав він.

Богдан Рибка народився 20 квітня 1953 року у Львові. Його батьки працювали у Львівському театрі опери та балету. Мати – білетером, а тато – кравцем. Розповідав, що виріс за театральними лаштунками, пише «Захід.нет». Проте обрав професію лікаря. Спочатку Богдан Рибка закінчив медучилище та три роки пропрацював помічником анестезіолога. Після медичного інституту обрав фах лікаря-психіатра.

Все життя грав на сцені, зокрема в естрадному театрі «Не журись!», не полишаючи роботи в лікарні. Також Богдан Рибка знімався у кіно, зокрема у фільмі Кшиштофа Зануссі «Ефір».

Нагадаємо, естрадний театр «Не журись!» був створений у Львові у червні 1988 року. Найбільшої популярності театр зажив протягом 1988–1991 років. Тоді він створив цілу низку музично-театралізованих вистав, у яких гостро висміював тогочасну комуністичну владу. Також театр представляв глядачам заборонені тоді пісні українських січових стрільців, вояків УПА.

Творцями театру були Андрій Панчишин, Юрій Винничук та Віктор Морозов. Останній став мистецьким керівником театру. Режисерами вистав були Софія Кохмат, Володимир Кучинський, Сергій Проскурня, Василь Образ. Художник театру – Володимир Кауфман.

До першого складу театру (вистава «Від вуха до вуха») входили Василь Жданкін, Стефко Оробець, Юрій Саєнко, Остап Федоришин, Тарас Чубай. 1988 року до складу виконавців долучився письменник і автор пісень Костянтин Москалець. В інших виставах брали участь десятки різних виконавців, зокрема Богдан Рибка, Богдан Стельмах, Олег Лихач.

Велику популярність серед глядачів мала гумористична пара – «пані Стася і пан Дзюньо» (Остап Федоришин (помер у 2017 році) та Богдан Рибка). Після того, як дует розпався, Богдан Рибка не полишив популярного серед львів’ян персонажа, створивши у 2004 році з акторкою Мирославою Сидор дует «пан Дзюньо та пані Мірця».

Share.

Leave A Reply