Субота, 1 Квітня

Примусова евакуація дітей із зон бойових дій

Кабінет Міністрів схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, пише «Новинарня».

Як зазначають у повідомленні, таке рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення. Питання захисту життя дітей та їхньої негайної евакуації з особливо небезпечних територій взяла під особистий контроль віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Підставою для проведення обов’язкової евакуації відтепер є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Коордштабом.

Обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

“Діти, які опинилися у зоні проведення бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них – на дорослих. Відмова батьків чи опікунів евакуювати дитину не допускається. Адже йдеться про її життя”, – наголошують у Мінреінтеграції.

“Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава”, – прокоментувала рішення Верещук.

Наразі під відповідні критерії застосування примусової евакуації дітей із зон бойових дій підпадає тільки Бахмут на Донеччині. Наразі в Бахмуті зруйновано або пошкоджено 80% будівель, у місті залишаються до 4 000 цивільних, серед них 38 дітей. Про це в ефірі телемарафону у вівторок, 7 березня, повідомила Ірина Верещук.

2 березня очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко в ефірі телемарафону розповідав, що жителі перебувають у різних районах міста і не хочуть виїжджати, деякі навіть ховаються від евакуації. “Батьки, які категорично проти евакуації, звинувачують нас, що ми їх силоміць намагаємося вивезти. Вони впевнені, що переживуть обстріли та залишаться в місті”, – розповів керівник Донецької ОВА.

Катерина ДОБРОВИЧ

Share.

Leave A Reply