Субота, 1 Квітня

Російський режисер планує фільм про дітей з Бахмута

Режисер Алєксандр Молочніков 16 – 18 березня зніматиме під Києвом короткометражний художній фільм про сиріт з Бахмута. Він провів акторські проби серед дітей і намагається залучити до кіно українських митців. Режисерка Ірина Цілик у понеділок, 13 березня, розповіла, що Алєксандр Молочніков торік створював серіал у росії, а тепер живе в Нью-Йорку і має американський паспорт, повідомляє «Захід.нет».

«Провести зйомки хочуть у реальній локації – зруйнованому домі. От тільки інформацію про те, що режисер – росіянин, чомусь переважно приховують від потенційних учасників. Звідки я про все це знаю? Мені розповів деталі мій колега і приятель, відомий український художник-постановник Іван Левченко, до якого Молочніков звернувся з пропозицію працювати в проєкті. Ваня «включив дурника», отримав сценарій і записав їхню аудіорозмову. Зі слів Молочнікова, він має підтримку Офісу президента України й отримав прескарти для себе та оператора», – написала Ірина Цілик.

«Я прочитала його сценарій. В ньому багато несмаку, але найгірше не це. Вдумайтеся ще раз – в той час, як українські діти гинуть від терористичних дій росії, режисер-росіянин їде в Україну знімати про це ігровий фільм і залучає до зйомок інших українських дітей, чиї батьки поняття не мають про те, що це за проект і хто його автор», – зазначила режисерка.

  За словами режисерки, після її дописів у соцмережах про Алєксандра Молочнікова їй написала мама дитини, яка бере участь у проєкті. Жінка заявила, що не знала, хто є автором фільму. «Пізніше моя приятелька кастинг-директорка написала мені, що отримала таку ж інформацію від іншої мами. Тобто це не помилка, а тенденція», – наголосила Ірина Цілик.

У коментарі для «Захід.нет» художник-постановник Іван Левченко підтвердив інформацію, що російський режисер пропонував йому співпрацю. Алєксандр Молочніков наполегливо писав та дзвонив. «Молочніков переказав свою ідею і сказав, що їде в Україну. Тобто його хтось підтримує, бо зйомки не відбуваються без дозволу. Я попросив почитати сценарій, бо без цього розмова не може бути фаховою. Він сказав, що все дописує. Коли я це почитав… Це полова. Не розумію, що за драматург. Це аматорство й хайп. Він хоче дітей знімати у справжніх руїнах. Мені здається, що художні зйомки на руїнах неприпустимі. У розмові я намагався дізнатися про деталі. Запитував про те, хто робить кастинг. Це дуже важливо, а він почав говорити, що не пам’ятає», – розповів Іван Левченко.

Художник-постановник надав для «Захід.нет» скриншоти, запис розмови та сценарій фільму. Російський режисер переконував, що має дозвіл на зйомки. «Мені з Офісу президента дзвонила жінка Олена Ковальська, яка займається різними людьми, хто приїжджає. Вона мала дати сигнал в місцеву адміністрацію, щоб нам дали дозволи. Я російський режисер, попри американський паспорт. І це все непросто, так. Ми можемо потрапити в якусь зруйновану квартиру. Щось можемо поміняти, щоб було художньо», – говорив Алєксандр Молочніков.

Додамо, що в Офісі президента справді працює Олена Олександрівна Ковальська на посаді керівниці головного управління стратегічних комунікацій Директорату з питань інформаційної політики.

Зазначимо, що російський режисер у своїх соцмережах також звертався до українців. Він просив розповідати історії дітей «у цей страшний рік». Писав, що його цікавлять «реакції, парадокси, будь-які дрібниці, дорослі вчинки, дитяча наївність», щобільше, просить «не загальні слова, а описи конкретних, хай навіть незначних епізодів (з подробицями)».

Крім цього, у 2022 Алєксандр Молочніков у 2022 він зняв серіал «Монастир», де головну роль зіграла акторка Анастасія Івлєєва, якій заборонено в’їжджати в Україну через відвідини Криму.

Катерина ДОБРОВИЧ

Share.

Leave A Reply