Середа, 1 Лютого

Розкол в Українській галицькій партії

У понеділок, 1 лютого, Українська галицька партія ухвалила політичну заяву про відкликання своїх депутатів із Львівської обласної ради.

Це рішення було прийнято на конференції Львівської обласної організації цієї політсили, пише DailyLviv.

Політрада УГП нагадала, що вона застерегла новообраних депутатів ЛОР від створення коаліцій з політичними силами, у складі яких є одіозні особи, що дискредитували себе за попередні роки, причетні до розкрадання майна і коштів громад.

«На жаль, депутати ЛОР від УГП не виконали рішення Політради і підписали Меморандум, який фактично є коаліційною угодою для створення більшості в ЛОР. Відразу після підписання Меморандуму новостворена більшість одностайно проголосувала за кандидатуру голови та заступників ЛОР. Все це супроводжувалося домовленостями, які цинічно зневажили прийнятий порядок таємного голосування», — йдеться в політичній заяві.

Політрада УГП повідомила про те, що вона звернулася до депутатів та членів ради ЛОР від УГП з вимогою відкликати свої підписи під Меморандумом. Але це звернення було проігноровано депутатами від УГП.

«Наслідком цих прикрих подій стало виключення з УГП керівника фракції УГП у ЛОР, його заступника і членів ради Львівської обласної організації.  На цей час депутати ЛОР від УГП перебувають у коаліції з депутатами, серед яких є одіозні особи з корупційною репутацією. Ігнорування колишніми членами партії рішень Політради УГП стало доконаним фактом.

Виходячи з ситуації, що склалася, Українська галицька партія ініціює передбачене законодавством відкликання депутатів ЛОР від УГП у грудні 2021 року», — зазначено в політичній заяві.

Напередодні цієї заяви відбулася обласна конференція Української галицької партії, на якій було обрано нове керівництво. Частину партійців не пустили на цю подію, тож вони вчинили демарш, а деякі навіть написали й оприлюднили у соцмережах заяви про вихід із партії.

«На жаль, сьогодні партія втратила свій останній шанс на нормальне існування. Був присутній 61 делегат, з них 90 % були зі штучно створених осередків. Упродовж останніх двох місяців у партію було заведено штучно близько 400 людей, які утворили більшість на самій конференції. Мене, голову Стрийської міської організації  не впустили. Аргумент простий: я не можу бути делегатом за посадою, бо вони за два місяці не змогли зареєструвати осередок. Цікаво, а штучно розширяти інші осередки змогли», — написала у фейсбуці Роксолана Палюк і відразу ж оприлюднила заяву про вихід із партії.

Юрій Фольварочний, депутат Львівської обласної ради, у фейсбуці повідомив, що його відрахували з партії через підписання меморандуму в раді.

«УГП захворіла, і це не простий запальний процес, який можна вилікувати антибіотиками, а захворіло на невиліковну хворобу що поширюється організмом занадто швидко. Захворіло, банально, через хворобливі амбіції декількох людей, які вже давно мали б сидіти на пенсії і займатись своїми справами, а не знищувати партію молодих та крутих людей», — пише Фольварочний.

У коментарі «Еспресо.Захід» ексдепутатка ЛМР, голова міської організації УГП, членкиня політради партії, екскандидатка в мери Львівської ОТГ Юлія Гвоздович повідомила, що вихідними відбулася конференція Львівської обласної організації УГП, де мали б переобрати керівництво партії, замість Тараса Чолія та Івана Щурка, яких нещодавно відрахували.

Вона розповіла, що конференція відбувалася за зачиненими дверима. Були присутні десятки охоронців із приватної фірми, які не пускали у приміщення деяких партійців, що хотіли взяти участь у конференції.

«Ми вимагатимемо визнання цієї конференції такою, що не відбулася. Ініціюватимемо скликання засідання політради для перевірки того членства, яке вступило в партію останнім часом. Також вимагаємо визначення всіх причетних до цієї змови та виключення їх з УГП. Якщо ревізії рішень не відбудеться, то лави партії покине значна кількість авторитетних членів, у тому числі і я. Серед тих, хто дотримується такої позиції, члени осередків, депутати, що пройшли у ради на місцях, а також ті, хто були кандидатами на попередніх виборах», — наголосила політик.

Олег Шиба, депутат Радехівської міської ОТГ від Української галицької партії, теж вимагає від партійців скасування результатів конференції, чесних та прозорих перевиборів проводу ЛОО УГП.

Водночас Шиба звертається до однопартійців: «Не виходьте з партії. Зараз одним фронтом підемо за правду!!! Доб’ємося відновлення тієї справжньої Української галицької партії. Нової, чесної і прозорої політсили!», — написав політик у фейсбуці.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply