П’ятниця, 31 Березня

Шлюб по-графськи

У палаці Потоцьких знову почнуть одружуватися

Після 20-річної перерви оздоблені позолотою, ліпниною та мармуром парадні зали палацу Потоцьких знову стали місцем, де закохані реєструватимуть шлюб. Нагадаємо Палац урочистих подій (Львівський міський РАЦС) у палаці Потоцьких відкрили на початку 1970-х, він проіснував тут майже 30 років, тож тут одружувалися батьки, дідусі та бабусі нинішньої львівської молоді. 2002 року палац передали Львівській галереї мистецтв.

А відтепер в межах проєкту «Шлюб за добу» тут знову реєструватимуть шлюби і проводитимуть урочисті церемонії. Хоча назовсім сюди міський РАЦС не переїде. Це лише ще одна локація пілотного проєкту «Шлюб за добу», в межах якого громадяни можуть побратися за пришвидшеною процедурою.

23 липня в палаці відбулася перша шлюбна церемонія — молодята Андрій та Наталя стали першою парою, яка виявила бажання з’єднати свої серця в цій архітектурній перлині. Зізнаються: у захваті від локації, почуваються піднесено і «як графи».

Раніше одружитися за пришвидшеною процедурою у Львові можна було у Шевченківському Гаю, аеропорту та на «Арені-Львів». Тепер з нагоди п’ятої річниці запуску проєкту «Шлюб за добу» цей перелік поповнив палац Потоцьких, — інформує  «Правда.Тут».

Проєкт «Шлюб за добу» діє з 13 липня 2016 року. У Львові послугою за увесь час її існування скористалися понад 5 тисяч пар. Закохані можуть за кілька днів оформити всі документи й відгуляти весілля.

Це платна послуга, і кошти, які сплачують молодята, діляться на дві категорії: перша — плата комунальному підприємству-організатору послуг, і питання ціноутворення вони формують самі; друга — послуги РАЦСу, кошти за які йдуть у державний бюджет , — повідомив виданню «Правда. Тут» начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тарас Грень.

Послуги РАЦСу за «швидкий шлюб» коштують близько 2 тис. грн. Скільки ж потрібно доплачувати за шлюб у палаці Потоцьких — наразі не кажуть. Усю інформацію оприлюднять найближчим часом, коли узгодять деталі.

Для прикладу, на сайті «Арени-Львів» ми прочитали, що послуга швидкої реєстрації шлюбу («шлюб за добу»)  у робочі дні коштує 3 386,85 грн, а  для учасників АТО — 2 786,85 грн. Вартість швидкої державної реєстрації шлюбу у Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького становить 3536,85 грн. з ПДВ, — вказано на сайті летовища.

Share.

Leave A Reply