Четвер, 8 Червня

Склад трун спричинив мешканцям «нежиттєствердні умови»

У Львові жителі багатоповерхівки протестують проти складу домовин у житловому будинку

Жителі львівської багатоповерхівки на вулиці Гашека обурюються тим, що у їх будинку облаштували склад домовин. Як пише «Четверта студія», про це мешканці звернулись на «Гарячу лінію міста Львова»у ФБ.

«Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про планування та забудову територій», та вимог ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення», з метою забезпечення життєстверджуючих умов мешкання власникам та наймачам квартир, розташованих за адресою: Я. Гашека, 17 багатоповерхового будинку, а також браком пожежно-технічних норм. Прошу зобов’язати власників цього приміщення вивезти труни, так як на зауваження жителів вони не реагують! Це приміщення розташоване між продуктовим магазином та аптекою, лабораторією «Ескулаб». Додаю фото та відеодоказ», — зазначено у зверненні Valya Tykhonova на «Гарячу лінію міста Львова» у ФБ.

Натомість адміністратор фейсбучної Гарячої лінії відповів на скаргу мешканки так: «Як повідомили в РА Сихівського району, це нежитлове приміщення є в приватній власності, наявний договір оренди. За інформацією Сихівської РА, порушень не виявлено. Дякуємо за Ваше звернення».

«Ратуша» поцікавилась новими державними будівельними нормами щодо проєктування житлових будинків — ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення», затверджені наказом від 26.03.2019 № 87. Там зокрема  сказано, що у житловому будинку не можна розміщувати: готелі та хостели; магазини зі сумарною площею понад 1000 кв. м; спеціалізовані заклади і підприємства, експлуатація яких може призвести до забруднення території та повітря; спеціалізовані магазини будівельних, мастильних та інших товарів (наприклад, фарб, лаків, вогненебезпечних речовин і матеріалів); майстерні з ремонту взуття та побутових машин і приладів площею понад 100 кв. м; лазні, сауни, виробничі приміщення, ПОХОРОННІ БЮРО тощо. Тобто про власне склад трун не сказано нічого.

Коментатори в соцмережах відреагували на звернення мешканки з гумором, зокрема й описали  переваги сусідства з такою «конторою»: «Тихі, спокійні сусіди… От якби зробили там чергову наливайку, тоді б там цілодобово кучкувались різні маргінали…».

С.П.

Share.

Leave A Reply