Понеділок, 20 Березня

Смітник на місці квітника?

У Львові, на вулиці Цегельського, назріває акція протесту через імовірне знищення зеленої зони — власноруч насаджених мешканцями  квітів та кущів у скверику. Люди своїм коштом закупили зелені насадження і висадили їх, «покращуючи і паскудний настрій від карантинів, смертей від ковіду, і додаючи Львову отої європейськості, якою так люблять гоноруватися львівські райці», — розповіла журналістка Тетяна Вергелес.

Детально про проблему написала на своїй фейсбук-сторінці мешканка вулиці Цегельського Людмила Лабазевич  Вона також офіційно звернулася на Гарячу лінію Львова. «Поки не приїхав екскаватор і не став трощити людську працю і красу природи, просимо вплинути, не допустити руйнування скверу і встановлення сміттєвих контейнерів з порушенням санітарних норм і вимог. — закликала вона. — Ми, мешканці буд. 7, 9, 10 по вул. Цегельського, буд. 127, 123 по вул. Чупринки, просто не дозволимо це зробити. Надихає приклад вул. Богуна, 13, де мешканці відвоювали свій сквер від забудови, і тепер там буяє розкішний квітник». Подаємо розповідь пані Людмили про деталі проблеми:

«Два роки тому я не раз зверталась до вас із проблемою, яка виникла на вул. Цегельського. Це невеличка вузенька вуличка у районі Піскових озер, на початку якої, на перетині із вул. Чупринки, розташований сквер, що існує там десятки років. Вздовж нього йде вузенький хідник, посеред якого був поставлений сміттєвий контейнер. Це зробили без попередження і будь-якого узгодження з мешканцями прилеглих будинків. Контейнер пересувався по вулиці, як хотів. Я зверталась у різні інстанції, щоб прибрали з тротуару смітник чи хоча б виділили йому стале місце. Результат за ці два роки — встановлення 5(!) контейнерів і ще одного для органічних відходів. Усе це стоїть просто на хіднику, при дорозі, і водії авто з комфортом викидають своє сміття, не виходячи з машин, деколи просто через вікно.

І ось раптово, перед цими Великодніми святами, була поставлена огорожа з покриттям, і контейнери отримали своє фіксоване місце. Мешканці вирішили, що «най вже буде, бо нема на то ради», зібралися і постановили перетворити сквер на зелену оазу: висадили багато декоративних кущів і дерев, рослин, вичистили досить занедбаний скверик і тішились, що сміттєві контейнери сховаються за кущами гортензій, бузку, керій. Треба віддати належне прибиральникам ЛКП «Вулецьке», які стежать за чистотою навколо цієї зони.

Але 11 травня, пише жінка, з’явились якісь службовці і повідомили, що в зв’язку із ремонтом хідників на Цегельського контейнери будуть заважати і потрібно зробити для них місце за рахунок скверу, тобто знищити саме ту його частину, де мешканці щойно висадили дерева і рослини. «Неначе благородна ідея відремонтувати хідник вирішується за рахунок вандалізму і повної зневаги зусиль людей, які створюють красу, вклали кошти і працю у цей куточок Львова. До того ж зовсім недавно облаштоване загородження для контейнерів будуть, очевидно, демонтувати і робити наново, додатково «освоюючи» кошти», — пише жінка.

У пресслужбі Львівської міської ради на прохання «Ратуші» поцікавились про цю проблему в районній адміністрації й розповіли нашій газеті: «За інформацією Франківської РА, вони не чули раніше про таке ймовірне перенесення контейнерного майданчика. Ця ідея десь обговорювалась на рівні управительської компанії (ЛКП). Але контейнерні майданчики просто так не можуть переставити. Такі рішення — розглянути можливість розміщення в тому чи іншому місці контейнерного майданчика чи зміни його розташування — приймаються на рівні районної адміністрації, комісією, і на основі офіційних звернень. В кожному випадку виходить на місце комісія у складі різних представників, і вони оцінюють на місці, де може стояти контейнерний майданчик. В райадміністрації пояснили, що наразі жодного такого офіційного звернення до них не надходило, відповідно, не була розпочата жодна процедура з цього приводу».

Світлана ПАВЛИШИН

Share.

Leave A Reply