Середа, 7 Червня

США: надзвичайна інавгурація Байдена


У середу, 20 січня, Джо Байден прийняв присягу і став 46-м президентом США на офіційній церемонії у Вашингтоні. Байдена привів до присяги голова Верховного суду Джон Робертс. Перед цим виголосили молитву, а співачка Леді Гага виконала державний гімн США. 45-й президент США Дональд Трамп не був присутній на церемонії. Він залишив Білий дім і попрямував до резиденції у Флориді.

Цьогорічна інавгурація відрізнялася від звичної екстремальністю. Через коронавірус та нещодавній штурм Капітолію скасували більшість масових заходів. На закритій для відвідування Національній алеї у Вашингтоні встановили експозицію пам’яті близько 400 000 померлих від COVID-19 американців, а також тих, хто не зможе бути присутнім особисто на шоу через карантинні обмеження, пише «Ліга-нет». Територію також підсвітили 56 променями світла, що символізують штати і території США.

Зазвичай у цей день до Капітолія сходяться сотні тисяч людей. Цього разу урочистості відбувалися ледь не за законом воєнного часу. Тисячі солдатів Нацгвардії охороняли вулиці і центр столиці США, щоб уникнути провокацій і терактів. Капітолій і Білий дім огородили бар’єрами. В американській столиці напередодні інавгурації обраного президента Джо Байдена розгорнули спеціальні підрозділи радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ) Берегової охорони США, повідомила вашингтонська радіостанція WTOP.

Раніше законодавці США закликали громадян не їхати на інавгурацію, щоб не сприяти поширенню коронавірусу. Усі країни були представлені тільки на рівні послів – також через пандемію.

Share.

Leave A Reply