реконструкції ЛКП "Львівелектротранс" і модернізації трамвайної колії. Саме під ці заходи мерія позичила у ЄБРР 38 млн євро. "Я переконаний, що на сесії має бути затверджена програма з конкретними заходами, на які скерують кошти. Станом на сьогодні ми не отримали жодних документів. Якщо вони не будуть представлені на розгляд депутатського корпусу найближчим часом, ініціюватимемо відмову від цих запозичень. 38 млн євро -- великі гроші, умови кредиту нормальні, однак мені дуже не хочеться, аби ці кошти зарили в землю", -- наголосив Андрій Стецьків.
Тенденції щодо виконання міського бюджету залишаються невтішними. Так, якщо виконавчі органи найближчим часом не скоротять капітальні видатки та витрати на різного роду заходи, вже на кінець року на захищені статті (передовсім, зарплата бюджетників) Львову бракуватиме близько 40 млн грн. Про це повідомив голова бюджетної комісії Андрій Стецьків.
"Нині ми можемо говорити про наповнення бюджету за 8 місяців. Складана ситуація з виконанням загального бюджету Львова. Станом на сьогодні вона не є настільки критичною, але якщо тенденції збережуться, то до кінця року виникнуть проблеми із забезпеченням захищених статей. Це пов'язано із багатьма факторами, зокрема, з тим, що поглиблюється економічна криза, -- зазначив Андрій Стецьків. -- Сьогодні надходження до загального бюджету приходять із мінусом у 6 млн грн щомісяця. Нині недоотримана сума становить приблизно 26 млн грн, однак, як правило, поступлення відбуваються наприкінці місяця, отже, ця цифра скоротиться. Ми виплатили бюджетникам відпускні і поточні зарплати, проте в жовтні -- листопаді мусимо вжити всіх заходів, аби уникнути заборгованостей. За різними підрахунками, на кінець року у міста може виникнути потреба в додаткових 40 млн грн для забезпечення захищених статей".
Аналогічно, за словами голови бюджетної комісії, виглядає і виконання надходжень до бюджету розвитку -- із запланованих близько 240 млн грн надійшло 44 млн грн. Тож, на переконання Андрія Стецьківа, слід негайно вносити корективи у цей бюджет у бік його зменшення.
"Схожа проблема є в цілому у державі, і Львів не виняток. Щодо продажу майна, то є шанс, що частину плану виконають. Однак чекати наповнень у бюджет розвитку від продажу землі нема підстав. Можливе надходження грошей за викуп землі під нерухомість. Проте це не будуть масштабні надходження. Я вважаю, що потрібно негайно вносити корективи до бюджету розвитку, переглядати його, скорочувати цифри. Нинішня ситуація призводить до ручного управління бюджетом розвитку виконавчими органами. Наскільки мені відомо, близько 30 млн грн боргів минулого року не закриті, їх повертають дрібними платежами, -- інформує депутат. -- Ціла низка фірм мають уже судове рішення про погашення боргових зобов'язань міста перед ними, інші готують позови. Це все разом із невиконанням бюджету розвитку може призвести до колапсу".
Як повідомив Андрій Стецьків, на найближчому робочому засіданні сесії ЛМР бюджетна комісія ініціюватиме звіт виконавчих органів про виконання бюджету Львова за 8 місяців.