П’ятниця, 31 Березня

Суд поновив Василя Петрика на посаді

Львівський апеляційний суд 23 липня поновив на посаді начальника управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської області Василя Петрика. Про це повідомляє «Львівський портал».

Це третє судове засідання, на якому розглядали апеляційну скаргу на рішення судді І. Волоско про відсторонення від роботи на посаді начальника управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської ОДА. Попередні засідання 13 та 21 липня не відбулися через неявку представників прокуратури (у провадження прокуратуру представляє 7 працівників), зазначив Василь Петрик.

Нагадаємо, 6 липня Галицький районний суд Львова відсторонив Василя Петрика від посади начальника управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської області.

«Закликаю всіх небайдужих активно долучатися до справи охорони і збереження пам’яток. Поодинці ні ми, пам’яткоохоронці, ні пам’ятки культурної спадщини не вистоїмо проти системного руйнування самої сфери охорони культурної спадщини України! Так що долучайтеся, не бійтеся!», — закликав пам’яткоохоронець на своїй фейсбук-сторінці.

Нагадаємо, Василя Петрика та трьох підприємців обвинувачують у заволодінні 1 млн грн бюджетних коштів під час робіт у нацзаповіднику «Древній Звенигород». Василь Петрик всі звинувачення відкидає і вважає кримінальну справу розправою за його боротьбу за Миколаївську фортецю — невизнану дотепер пам’ятку, яку хочуть знищити задля видобутку піску. Запаси піску на території Миколаївської фортеці експерти оцінюють в 1,4 млрд грн. Підтримку Василю Петрику висловили колеги-архітектори, пам’яткоохоронці та активісти.

Підготувала Наталя ДУДКО

Share.

Leave A Reply