Середа, 7 Червня

Судний день зеленого президента

Зеленський починає і … програє!

Саме так. І найбільша помилка президента Зеленського не в тому, що він не приїхав на судове засідання до Львова, а в тому, що він усю цю судову тяганину свого часу заварив. Скидається на те, що його оточення це нарешті зрозуміло (а вся країна це зрозуміла вже давно) і тепер намагається донести до Зе-гаранта.

Коротко. 27 жовтня 2020 року на 10:30 в Галицькому суді міста Львова під головуванням судді Ірини Волоско було призначено підготовче засідання у кримінальній справі за обвинуваченням народної депутатки Софії Федини і волонтерки та військової інструкторки АТО Марусі Звіробій (Олена Степанівна Самбул) і  за ч. 1 ст. 346 КК України, де потерпілим є чинний президент України. Мовляв, ці дві жінки через соціальні мережі дуже Верховному Головнокомандувачу України погрожували (із застосуванням мови арго та багатьох ідіоматичних виcловів), і він від цих погроз дуже налякався, зазнавши душевної травми.

Величезна кількість громадян зібрались під судом підтримати дівчат і посміятись на засіданні, але їхні мрії розбились об рішення суду, який мотивував своє рішення пандемією коронавірусу, і міцні плечі поліції.

На вході до суду охорона не дозволила заходити нікому, окрім тих, хто був зазначений у роздрукованих секретарем судді табличках про «учасників справи». Служба охорони не допустила не тільки представників преси та телебачення, але і депутатів місцевих рад, зокрема, голову Львівської обласної ради та інших небайдужих громадян у ролі вільних слухачів.

Засідання фактично не відбулося. Сторона захисту одразу подала три автономні заяви про відвід головуючої. В першій заяві йшлося про порушення принципу відкритості. Цікава друга заява, яка ґрунтується на порушенні порядку визначення судді для розгляду цієї справи. Так, відповідно до правил, визначених ст. 31 КПК України, розгляд справи суддя повинна вести одноособово. Проте, відповідно до Звіту про автоматичний розподіл справи від 6 серпня 2020 року, було визначено колегію суддів у складі: Волоско Ірина, Мисько Христина та Кротова Ольга. Натомість 10 серпня 2020 року проведено «повторний авторозподіл справи», згідно з яким судді Мисько та Кротова були «відведені». На думку заявників, цей «повторний авторозподіл справи» провели безпідставно, Більше навіть, якби «повторний авторозподіл справи» від 10 серпня 2020 року і був проведений, то таке проведення повинно відбуватись за правилами пункту 6 розділу VIII Положення, за правилами первісного авторозподілу, тобто серед всіх суддів Галицького районного суду м. Львова, а не серед обраної з порушенням колегії способом ручного «відводу» суддів у такій колегії. Третя заява ґрунтується на порушенні суддею строку призначення підготовчого засідання.

Найбільшого потерпілого України (на жаргоні — «терпіла») на самому засіданні, прогнозовано, не було. Але Гарант Конституції не вважав за потрібне подати і хоча б якусь заяву про неможливість присутності на засіданні чи клопотань про відкладення засідання! Хоча підготовче засідання повинно відбуватись у присутності потерпілого. Та й формально сам потерпілий не був попереджений про те, що саме цього дня він мав прибути до Львова, аби над його боягузливою поведінкою могли вдосталь посміятися. Неприбуття на засідання — порушення процесуальних обов’язків потерпілого, які прямо визначені ст. 57 КПК України. Обурює те, що Зеленський не прислав до Львова навіть більш-менш пристойного «відосіка», в якому б пояснив причину своєї неявки.

За правилами розгляду відводів їх розглядає інший суддя, з цих причин у підготовчому засіданні оголошено перерву. Наступне засідання призначене на 10 листопада. Саме на ньому один із суддів цього суду ухвалюватиме рішення, чи відсторонити від слухання справи головуючу Галицького суду. Хоча багато львівських адвокатів переконані, що Ірина Волоско й сама б не проти, аби не тільки її відсторонили від слухання цієї справи, а й саму справу перенесли до якогось іншого суду.

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply