Субота, 1 Квітня

Три різновиди омікрону на Львівщині

На Львівщині збільшилась кількість хворих на Covid-19  на 43% порівняно з попереднім тижнем. Впродовж минулого тижня в області провели 4861 досліджень на Covid-19, з них 772 – позитивні. Тиждень напередодні кількість хворих становила 537 осіб. Зареєстровано 3 летальні випадки.

На Львівщині циркулює штам коронавірусу Омікрон трьох різновидів. Але той, якого найбільше бояться, – XBB.1.5, або «Кракен», не зареєстрований. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Іванченко-Тімко. За її словами, зараз захворюваність спостерігається по всій території області, водночас найбільша кількість випадків хвороби саме у Львівському районі.

«Щоб стабілізувати ситуацію, людям потрібно вакцинуватися. Першу бустерну дозу можна отримати не раніше, ніж через п’ять місяців від завершення вакцинального комплексу. Пізніше обмежень немає, будь-коли.  Відповідно, другу бустерну дозу можна отримати після першої не раніше, ніж через чотири місяці», – каже вона.

На Львівщині є всі вакцини: CoronaVac, Pfizer, Comirnaty та Janssen, а також для дітей віком від 5 років Comirnaty. За тиждень в середньому вакцинується близько тисячі людей, а загалом першою дозою на Львівщині щепилося 1 мільйон 92 тисячі людей, другою – 1 мільйон 32 тисячі. Першу бустерну отримали 188 631 особа, а другу бустерну – 12 948 мешканців Львівщини.

У МОЗ нагадали, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, «Кракен» не має специфічних мутацій, які б могли робити його небезпечнішим за інші субваріанти. Проте, порівняно з попередніми штамами, він найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

Катерина ДОБРОВИЧ

Share.

Leave A Reply