Четвер, 9 Лютого

„Тихий страйк” поліцейських змінив форму, але активно триває

Про це „Ратуші” розповів голова профспілки патрульних поліцейських Львова Тарас Пристай

Зарплата поліцейського — нижча за середній дохід рядового українця. Вже кілька місяців триває так званий „тихий страйк” поліції, який не зупинило навіть підвищення зарплати на 10 відсотків. Права на пікет правоохоронці не мають, тож вирішили піти іншим, законним шляхом: реагують на виклики, приїжджають на місце, однак складають протоколи лише за грубі порушення, а у дрібних випадках користуються своїм правом на усне попередження.

  Катерина Рибій, речниця Патрульної поліції Львова, розповіла „Ратуші”, що страйк, по суті, вже закінчився.

   Також ситуацію нашій газеті прокоментував Тарас Пристай, голова профспілки патрульних поліцейських Львова. „Ратуша” запитала пана Тараса, чи справді припинився страйк і чи погодились патрульні на підвищення зарплати лише на 10 відсотків.

   — Питання не в тому, що погодилися, просто — сприйняли інформацію, — каже Тарас Пристай. — Хотілося б, звичайно, більше. Хтось працює, хтось шукає собі іншу роботу, хтось змирився. Просто на цей момент спостерігається суттєвий відтік кадрів.

Страйк триває, хоч формулювання „страйк” тут не зовсім коректне. Тут питання кожного: хтось вирішив складати багато матеріалів, а хтось далі дотримується попередньої позиції — складати невелику кількість адмінматеріалів. Кожен приймає рішення сам. Одні далі відстоюють цю позицію і намагаються в такий спосіб привернути увагу, а інші — переважно це особи, які обіймають посади в управлінні — командир взводу, командир роти і вище — вони, відповідно, заручники своїх посад і тихенько, спокійно виконують те, що їм говорять. В нас повелось так, що тепер усі керівники всіх відомств моляться на показник, а якраз на нього і „вдарили” з 20 грудня.

Щодо показників — вони повністю не відновились, лише частково. А наскільки частково — невідомо, бо якщо не помиляюсь, 25 грудня інформацію почали приховувати від всіх, як в нас в управлінні, так і в інших управліннях.

Загалом у поліції ще гостріше стоїть питання — адже не тільки Патрульна поліція бере участь у страйку, просто ми найбільше про це говоримо. Найбільше роботи ведеться у райвідділках. Наприклад, у Личаківському відділку весь слідчий відділ написав рапорти на звільнення. Частково тиснуть на людей, відправляють у відрядження в районні центри, тобто центри територіальних громад. І там оперативні працівники теж „воюють”, але „війна” в них полягає в тому, що вони сказали: „Ми виходимо на роботу згідно з графіком, у межах чинного законодавства”. Тобто вони працюють не як колись, 24/7, а якщо в них графік — „доба через три”, то вони й працюють „доба через три”. Через те й конфлікти з їхнім прямим керівництвом.

Тобто можна сказати, що страйк змінив форму, але активно продовжується, щонайменше до березня, тому що в березні буде квартальний звіт щодо розкриття важких злочинів, криміналу, і це має бути більш вагомий вплив на вище керівництво Національної поліції.

— Яка зарплата, на думку патрульних, є гідною оплатою їхньої роботи, достатньою для того, щоб конфлікт припинився?

— В 2015 році зарплата патрульного була в півтора рази вища, ніж середня зарплата в тому населеному пункті, де вони працювали. В нас це було 8 тисяч, у Львові середня зарплата була 5 тисяч. Якщо проведуть індексацію і збережеться цей коефіцієнт, люди залишаться працювати. Бо тепер патрульні міняють роботу на працю за ті самі гроші, але там, де робота спокійніша, хлопці, дівчата проводять ніч удома, з сім’ями, а не на роботі. А крім того, ще багато різних питань, як-от матеріально-технічне забезпечення. Наприклад, групі швидкого реагування в райцентрах виділяється на зміну 10 літрів пального, а їм, щоб обслужити виклики в районі, потрібно 15, а то й 20. І там прямо керівник їм каже „Хлопці, крутіться самі, виклики мають бути всі закриті”. І той працівник ГРПП, якому сказали „крутись сам”, десь пішов позичив, когось „нагрузив”, у когось взяв гроші, заправив машину. Потім ця інформація так чи інакше вилазить через Депертамент внутрішньої безпеки чи через інші підрозділи до цього керівника, і він вже має того працівника „в кишені”, бо знає його „косяк”. Тому й мало хто з райвідділків пробує подати голос про те, що є такі проблеми. От слідчі з Личаківського райвідділку спробували — і пішли цілою командою. Одного слідчого можна присадити на раз-два, а от весь слідчий підрозділ райвідділку — це вже проблема. Тепер це питання якось намагаються залагодити. Такою є ситуація на сьогодні, — підсумував голова профспілки.

Світлана ПАВЛИШИН

до теми

   У ВР з’явився проєкт про підвищення зарплат поліцейським до 24 тисяч. Проєкт закону про внесення змін до статті 94 Закону України “Про Національну поліцію” зареєстровано 6 січня, — передає „Укрінформ”. Днем раніше, 5 січня, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 6506 про внесення змін до статті 94 Закону України “Про Національну поліцію” щодо збільшення грошового забезпечення поліцейських у авторстві народного депутата від ОПЗЖ Григорія Мамки, яким також запропоновано врегулювати оплату праці працівників Нацполіції.

 

Share.

Leave A Reply