Понеділок, 5 Червня

У Бориславі згорів 200-літній музей, збудований без жодного цвяха

В ніч на 16 квітня у Бориславі, що на Львівщині, виникла пожежа в музеї “Карпатська хата”. Будинок звели зі зрубів без жодного цвяха у XIX столітті. У експозиції музею були старовинні речі побутового ужитку, меблі, ікони, глечики, тарілки та інше кухонне приладдя. Про це пише «Супільне».

“Практично вся будівля була охоплена вогнем, з даху виривалось полум’я. Пожежа була досить оперативно локалізована, вже о 23 годині 30 хвилин. А о 23:44 була повністю ліквідована. Вогнем було знищено дах на площі 50 метрів квадратних, пошкоджено речі домашнього вжитку, які знаходилися у цьому будиночку, також пошкоджено стіни всередині будівлі на площі 100 метрів квадратних”, — каже речник ГУ ДСНС Львівщини Віталій Туровцев.

   Внаслідок пожежі сильно пошкоджена хата та знищено чимало цінних експонатів.

«Хата була перевезена з Косівського району з села Вижній Березів. З пам’яток цінних була колекція бойківського одягу, було 11 строїв. Ікони всі згоріли до одної, тільки одна вціліла з тієї всієї колекції. Речі побутові. Частково збереглася кераміка, та, що була далі від печі. Дерев’яні речі всі погоріли. Тільки лишилася одна бочка, яка стояла під хатою. Були речі магазинні — прилавок з 20-х років, реклама, дуже багато таких речей оригінальних з магазину. Я сам заснував той музей з власної ініціативи, сам збирав експонати понад 20 років, по крупинці все робив і так.. 20 років роботи пішло спати.. Шкода і хати, кожна та річ до чогось мене прив’язувала — від людини до спогадів. Я кожну річ особисто здобував. Для мене це дуже велика втрата”, — каже засновник музею для Сергій Силантьєв.

Директор музею переконаний, що хату могли навмисно підпалити.

“Світла в хаті не було, все було виключено. Якщо хтось приходить на відвідини, є розетка, включаю в хаті світло, заради безпеки я давно так продумав. Краще включити і виключити, ніж воно має постійно доходити там струм. Остання екскурсія була в п’ятницю, було 33 людини і після того нікого не було. Тож світла там не було. Я на то думаю, що то підпал, така моя думка”, — додає чоловік.

Точну причину займання наразі встановлюють правоохоронці. У Борислaвському туристичному інформaційному центрі зaзнaчили, що плaнують допомогти відновити “Кaрпaтську хaту” тa оголосять збір.

Фото: suspilne.media

Share.

Leave A Reply