Четвер, 8 Червня

У Львові оприлюднили “Хроніки підвалу”

Волонтерський аудіопроєкт, що нагадує сучасну античну трагедію – з протагоністом та хором – підготували Кафедра театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв ЛНУ імені І. Франка спільно з Першим  театром. Про це інформує “Еспресо.Захід”.

“Хроніки підвалу” – саме так називається подкаст, перші дві частини якого представила Кафедра театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв ЛНУ імені І. Франка. Мова про волонтерський аудіопроєкт цієї кафедри та Першого театру. Викладачі та студенти кафедри, працівники факультету, а також професійні актори об’єднали свої зусилля, аби озвучити і донести до ширшої аудиторії досвід, що його пережили колеги-митці від початку повномасштабної агресії росії в Україні. Робота над проєктом триває і далі.

“Тексти, які ви почуєте — зазначають організатори проєкту, – здебільшого пости на ФБ-сторінках, писані за різних умов та обставин, часто під час бомбардувань та обстрілів, у перервах між ними… Озвучені, вони набувають нового виміру й сили, іншого статусу, другого життя… Дуже особисті історії, переходячи зі сторінок соцмереж у звуковий простір, стають документальними свідченнями того, як у війні живе цивільна людина, що з нею відбувається, чому/чим вона тримається, заради кого/чого живе… Це — лише одна з можливостей висловити солідарність і підтримку колегам, оприявнити їхній досвід, наблизити нашу перемогу”.

“Пости писані вдень чи вночі під час відносного спокою чи під час нападу панічних атак для себе і для світу, – акцентує авторка ідеї:, театрознавиця Майя Гарбузюк. – Ці документи часу неодмінно мають зазвучати, бо промовлені вголос вони отримують додаткову силу та енергію, друге життя та інший вимір. Це лише невелика їх частина і наша спроба допомогти нашим колегам на віддалі, висловити їм нашу підтримку. І це також одна з можливостей документувати злочини ворога, який неминуче понесе відповідальність за все. І це наш малий внесок у спільну велику перемогу, яку ми всі разом наближаємо”.

А розпочинаються “Хроніки підвалу” з історії та думок кінознавиці та сценаристки, киянки Олени Косенко. Саме однойменний хештег з її сторінки ( за її згодою) і дав назву усьому подкасту. Зважаючи на велику кількість друзів, що активно відповідали на дописи Олени, було вирішено поруч із її текстами подати бодай частково і коментарі. Так звична мережева комунікація раптом набула обрисів сучасної античної трагедії – з протагоністом та хором.

Share.

Leave A Reply