Вівторок, 30 Травня

У Львові відкрили Музей науки та інновацій

На вулиці Січових Стрільців, 7 відкрили Музей науки та інновацій, який налічує близько 100 інтерактивних експонатів. Експозицію музею також поповнили експонатами з музею Малої академії наук України у Києві та Музею цікавої науки в Одесі, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

У зв’язку з тим, що Мала академія наук тимчасово призупинила відвідування інтерактивного простору в Києві через воєнні дії, до Львова передають такі експонати: магнітний міст, стіл із головоломками, дзеркальне письмо, хрестики-нулики у 3D, гра «Зав’яжи шнурок», «Єдине обличчя на двох», «Прозорий комп’ютер», «Стілець із цвяхами», квадратні колеса, магнітну рідку речовину, настінні оптичні ілюзії. Як повідомила команда Tech Startup School, яка займалася облаштуванням музею, частину експонатів з Києва попередньо мали передати в Маріуполь, але до завершення бойових дій вона тимчасово буде у Львові.

Tech Startup School також підготував частину власної експозиції: колиску Ньютона, міст да Вінчі, інтерактивну пісочницю, інтерактивну підлогу, що в комплекті налічує 100 ігор, торс людини, експозиції архітектурних об’єктів культурної спадщини Львова, виготовлених з фанери.

«Ми довго думали, чи доречно зараз відкривати цей музей, але зрозуміли, що наука й освіта завжди актуальні. Освіта — та сила, яка допомагає нам перемагати у всьому, а особливо в тій ситуації, в якій зараз перебуває наша країна. Щиро дякую всім, хто долучився до цієї ініціативи. Ми будемо й надалі доповнювати експозицію музею, розвивати його, бо розуміємо, наскільки це цінно», — розповів Назар Подольчак, директор Tech Startup School.

У музеї сім залів. Шість з експонатами Малої академії наук і ще одна з експонатами Одеського музею цікавої науки та віртуальною реальністю, пише «Твоє місто».

Перша дозволяє «пограти» із дзеркалами та познайомитись з різними явищами, які вони демонструють. Наприклад, побачити нескінченні відображення або зробити селфі в калейдоскопі. У наступній залі на відвідувачів чекають фізичні явища. Тут можна зрозуміти, як працює сила тяжіння, подивитись на лінзи та дізнатись більше про поширення звуку.

   У інших залах можна збудувати американські гірки, дослідити анатомію людини та познайомитись із великими винаходами людства. Приміром, скласти архітектурну арку та відчути, чому на таких конструкціях тримаються давні та величні споруди.

   В музеї також є книжкова зона, де зібрали найкращі дитячі книжки 2021 року за версією BaraBooka. Тут планують проводити читання для дітей та зустрічі з письменниками.

Музей цікавої науки в Одесі займає окрему кімнату. Щоб потрапити до неї, потрібно пройти через двір. Тут є стіл, повний головоломок, стілець із цвяхами, на якому можна сидіти, інтерактивна підлога тощо. У цій же кімнаті можна пограти у віртуальній реальності за допомогою окулярів та джойстиків.

У час війни музей можна буде відвідувати безкоштовно, однак за попередньою реєстрацією на сайті

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Фото пресслужби ЛМР

Share.

Leave A Reply