Субота, 1 Квітня

У Мінсоцполітики розповіли, на скільки підвищать пенсії

В Україні планують забезпечити індексацію для всіх категорій пенсіонерів. Середня доплата становитиме від 400 до 800 гривень. Про це міністр соціальної політики України Оксана Жолнович повідомила в ефірі телемарафону, пише «Слово і діло».

«Ми працюємо над тим, щоб забезпечити індексацію для всіх категорій. Формула, визначена чинним законодавством, передбачає підвищення пенсій тільки тим категоріям, у кого пенсія вища мінімальної», – йдеться у заяві.

Жолнович зазначила, що інфляція «з’їла» доходи українських громадян, тому уряд працює над тим, аби забезпечити підвищення пенсій всім категоріям. Це стосуватиметься і тих, у кого вона найменша.

Як повідомляють, грошей у бюджеті має вистачити на індексацію всіх пенсій. «З 1 березня 20% за загальною формулою. Ми довго рахували, враховували нюанси і вважаємо, що вистачить. Середня доплата буде становити від 400 гривень до 700 гривень», – пояснила міністр.

Згідно з її словами, мінімальна пенсія зафіксована залежно від категорії від 2 100 гривень до 2 600 гривень, залежно від стажу та віку. Середня пенсія – це 3 500 гривень, а зараз буде 4 200 – 4 500 гривень теж в залежності від категорії.

Нагадаємо, що у Мінсоцполітики обіцяли, що навесні проведуть індексацію пенсій, незважаючи на війну. Напередодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що в Україні у березні 2023 року відбудеться індексація пенсій на 20%. Вона торкнеться понад 10 млн громадян.

Катерина ДОБРОВИЧ

Share.

Leave A Reply