Середа, 7 Червня

У параді до Дня Незалежності вперше брали участь кінологи і собаки з Львівщини

24 серпня у військовому параді до Дня Незалежності України вперше брав участь підрозділ кінологів Державної прикордонної служби та службові собаки.

«Більша частина інспекторів-кінологів виконували завдання в антитерористичних операціях на східних рубежах держави та всі мають свої досягнення, вклад яких внесено у спільну справу з охорони державного кордону. (…) У святковому параді брали участь службові собаки породи німецька вівчарка, яких використовують для розшуку, переслідування та затримання правопорушників, пошуку наркотичних засобів, вибухових речовин, зброї та боєприпасів під час охорони державного кордону та прикордонного контролю», — повідомив пресцентр ДПСУ у фейсбуку.

Підготовку кінологічного парадного розрахунку проводили, зокрема,  на базі Кінологічного навчального центру ДПСУ, що на Львівщині, в місті Великі Мости.

У коментарях до відео з парадною ходою чотирилапих думки розділились — були дописувачі, які висловлювали гордість за прикордонників і їхніх вихованців, інші ж розцінювали марширування вівчарок як знущання над тваринами, бо собак спершу транспортували до Києва, потім змушували йти «в лапу» серед багатотисячних натовпів. Добре, хоч не було спеки і розпеченого асфальту, — зазначають зоозахисники. Інші контраргументували, що ці собаки проходять дресирування, беруть слід і розшукують наркотики, вибухові речовини — тобто апріорі звиклі до труднощів.

«Танкіст показує свій танк, то чому кінолог-прикордонник не може показати свого колегу і не може пройтись по Хрещатику?! Це мотивує військовослужбовців, це посилює гордість за обрану ними професію», — зазначив «Радіо Свобода» під час підготовки до участі у військовому параді полковник Валерій Данилевич, начальник сектору кінологічного забезпечення штабу Регіонального управління.

С.П.

Share.

Leave A Reply