Четвер, 8 Червня

У Трускавці вбили «Бзіка»

У вівторок, 8 грудня, у Трускавці в альтанці біля приватного будинку на вулиці Городище застрелили 50-річного чоловіка. Подвір’я належить матері вбитого, але сама мати в будинку не проживала. Експертиза констатувала наскрізне вогнепальне поранення у груди. Знайшли тіло випадково: знайомі позичили майбутній жертві бетономішалку, яку чоловік мав через кілька днів повернути. За нею приїхали — і знайшли в альтанці тіло. Коли точно людину вбили — наразі не з’ясовано.

Загиблий — 50-річний Зіновій Пристай, — місцевий житель, раніше на території України не суджений. Чому ЗМІ називають його «кримінальним авторитетом 90-х» не зовсім зрозуміло. В кримінальних колах Трускавця Пристая, 1970 року народження, знала на прізвисько «Бзік». Оперативники впевнені, що його вбили внаслідок якогось дрібного конфлікту, бо серйозного впливу на кримінальне життя Трускавця вбитий не мав. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Це ВСЯ інформація, яку вдалось отримати з офіційних джерел.

Неофіційні ж інформують, що «Бзіка» не раз затримували правоохоронні органи Словаччини і він навіть був засуджений у цій країні. Біля помешкання своєї матері з’явився 9 — 10 місяців тому. Оскільки в старенькій хатині проживав якийсь «бомж», то Пристай безхатька швиденько і без галасу вигнав. Як розповідають сусіди, він цілими днями сам, без помічників мурував навколо земельної ділянки мур. Його описують як «високого, ставного і вихованого». Попри повну закритість до комунікації правоохоронців Трускавця, все ж вдалося довідатись, що Зіновій Пристай свого часу був одружений, потім розлучився, після шлюбу залишились діти. В самому Трускавці мав квартиру. Час від часу на будову до нього заїжджали непоказні автівки старих моделей, але це було вкрай рідко. Можливо «Бзік» намагався в останні півроку «прибити» під себе деякі  «комерційні теми», але як постріл в альтанці поставив на цих планах остаточну крапку. До речі, великі труднощі у з’ясуванні кримінальних колишніх контактів убитого виникли через те, що колишня міліцейська база даних (фото, відео і документальні матеріали) на сьогодні майже повністю знищена, а старих досвідчених оперативників карного розшуку і УБОЗу в правоохоронній фактично не залишилось.

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply