Вівторок, 30 Травня

Учитель зґвалтував школярку на випускному

17-річна випускниця Оля (справжнє ім’я змінено. — Ред.) погодилася розповісти про це на всю країну, бо у рідному місті їй не вірять ні поліцейські, ні вчителі.

На гучній вечірці з нагоди випускного у Будинку культури у Кривому Розі з’юрмилися вчителі, підлітки, їхні батьки, було багато випивки. Вперше у житті зразкова учениця Оля напилася в дим, — інформують у програмі СТБ „Вікна-новини”.

— Я була абсолютно п’яна, нічого не розуміла. Мене людина забрала — і я за інерцією пішла. Ми підходимо до однієї з дверей, він дістає ключ і відкриває. У якийсь момент я розумію, що стою абсолютно гола і він також. Я це зробити навряд чи могла. Я навіть стояти не могла нормально. Він просто у якийсь момент двома руками закрив мені рот, щоб я ніяких звуків не видавала, — наголосила дівчина.

Про те, що трапилося, Оля наважилася розповісти родині наступного дня. Дівчинка — з багатодітної родини, тому мами під час самого святкування не було: залишилася вдома з молодшими дітьми. Жінка розповіла, що рішення звернутися до поліції далося Олі непросто. Слідчі опитували неповнолітню дівчину дві години, уточнювали інтимні деталі, а маму змусили чекати за дверима.

— Мені й так складно про це говорити, а людина ще при мені курить, матюкається, підтримує, фактично, насильника. Він каже: „У тебе некласичне зґвалтування”, — поділилася дівчина з журналістами. — Я сиджу і думаю: яке повинно бути класичне зґвалтування? Він потім каже: „Не хочеш з ним побачитися?” — „Навіщо?” — „Не знаю, поговорити, помиритися, одружитися”. Мені так погано стало. Мене почало трусити.

Заяву про злочин поліцейські прийняли лише після лікарського огляду.

— Були зафіксовані певні ушкодження. І було зафіксовано, що ця дитина раніше не мала статевих стосунків, — розповіла адвокат Тамара Бугаєць. Кримінальне провадження у поліції все-таки відкрили за частиною 3 стаття 252 Кримінального кодексу України — зґвалтування неповнолітньої особи.

Натомість в Офісі уповноваженої з прав людини вже подали скаргу на дії слідчих до Державного бюро розслідувань. Представниця уповноваженої з прав людини Верховної Ради з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина сказала, що система не довіряє скривдженим українкам, особливо, якщо вони неповнолітні. Загалом в Україні 8 із 10 зґвалтованих жінок не звертаються до поліції, і ця історія пояснює, чому.

Учитель хореографії Ростислав Лукомський на зв’язок із журналістами не виходить. У справі він проходить як свідок. Програмі „Вікна” СТБ стало відомо: під час опиту в поліції  він не заперечує, що мав статевий акт із п’яною ученицею. Але свої дії зґвалтуванням не вважає.

Нагадаємо, в січні 2019 року до Кримінального кодексу внесли зміни. Згідно з ними, зґвалтування — будь-який статевий контакт, вчинений з особою, яка не давала на це згоди.

Share.

Leave A Reply